Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Otestuj si své znalosti ze světa Kočičích válečníků! – 1. série

  vydáno  •  knihy · kočky · kvízy

  Představovali jste si někdy, co se děje v hlubokém lese, kam většinou ani lidská noha nevkročí? Skupina autorek vystupující pod pseudonymem ano, a tak vznikli Kočičí válečníci, divoké kočky ve čtyřech klanech. Co všechno si pamatuješ z první šestidílné série?

  Ohnivý měsíc, © Erin Hunter

  Erin Hunter, pseudonym autorek

  • Victoria Holmes
  • Cherith Baldry
  • Kate Cary
  • Tui Sutherland
  • Gillian Philip
  • Inbali Iserles
  • Rosie Best

  Mezi další jejich populární knižní serie patří Zákon smečky a Volání divočiny.

  Stručný děj pro neznalé

  Čtyři klany koček se již odnepaměti dělí o území. Jejich osudy jsou v rukách Hvězdného klanu, ve který by měla každá oddaná kočka věřit. Jednoho dne se ale na kraj území Hromového klanu zatoulá domácí mazlíček s ohnivým kožíškem, a rozhodne se, že se ke klanu přidá. Nemá to ale jednoduché, kvůli jeho původu ho všichni ještě dlouho poté odsuzují. Vyjde ale najevo, že má srdce opravdového válečníka a mnohdy se mu ani ostatní nevyrovnají, co se týče válečnických schopností.

  V období bezlistí (v zimě) však nastávají problémy, a tak mezi sebou klany musí válčit o území a o další věci, při kterých jich celkem dost umírá. Nastávají ale i další podivné problémy, kterým chce Ohnivák, kocour se zrzavým kožíškem, přijít na kloub, ať to stojí, co to stojí. Jak to celé dopadne? Podaří se jim porazit nebezpečný klan toulavých koček z města, nebo půjdou válečníci do vyhnanství?

  Charakteristika klanů

  Hromový klan

  Území zabírá smíšený les, jsou dobrými lovci a jako jediní umí lovit skokem. Na lesní terén jsou velmi dobře adaptovaní. Převážně loví myši, hraboše, různé ptáky a veverky, někdy i králíky a vodní hlodavce.

  Vynikají svou oddaností ke klanu a vždy respektují ostatní klany. Nevyhledávají problémy a bojují jen v nejnutnějších případech. Mají tendence plést se do problémů ostatních, i když to vždy myslí dobře. Jsou známí tím, že nemají problém přibrat do klanu úplně cizí kočky.

  Říční klan

  Jsou výbornými plavci a lovci ryb, při obdobích hladu jsou stále nejlépe živení. Žijí v blízkosti řek na otevřeném prostranství. Jinou kořist než z řek normálně neloví, jen v nejnutnějších případech, když třeba voda zamrzne. Jsou dlouhosrstí a můžete je snadno splést s domácím mazlíčkem.

  Rádi sbírají různé kamínky a pěkné věci, s kterými si zdobí své pelíšky. I když se to ale nezdá, jsou velmi chytré.

  Větrný klan

  Větrní jsou nejhbitějšími a nejrychlejšími běžci, jsou malého vzrůstu a proti ostatním jsou šlachovití. Žijí na otevřeném prostranství a jsou přizpůsobeni k lovu zajíců a králíků, rádi spí pod širým nebem, a proto mají asi nejbližší vztah k Hvězdnému klanu.

  V bojích nejsou zase tak silní, proto je nevyhledávají a pravděpodobnost, že by nějaké začali, je velmi malá. Jsou ale zuřivě loajální.

  Stínový klan

  Nejčastěji loví v noci, hlodavce, hady, žáby a krysy, výborně se skrývají a nenápadně se plíží podrostem, to jim dává i výhodu v bojích. Žijí v jehličnatých lesích a bažinách. Není pro ně problém vzít území jiným klanům, jsou tvrdí a velmi hrdí.

  Pro svůj klan by udělali úplně všechno, sami se považují za chytré. Podle jejich velitele Černého měsíce jsou nejnebezpečnější. Všechny jejich kočky, včetně léčitelů, projdou celým válečnickým výcvikem, jsou tedy kdykoliv připraveni na hrozbu, která může přijít.

  Hvězdný klan

  Do Hvězdného klanu přijde každá mrtvá kočka, která dělala jen to dobré pro svůj klan a své druhy. Nachází se na nebi, v Hvězdné kožešině, a každá hvězda znamená padlou kočku. Jídla je tu vždy dostatek a kočky si žijí bezstarostně. Dohlíží na své živé blízké v klanu, a mohou ve snech navštěvovat léčitele.

  Hvězdné kočky nestárnou a zůstanou ve věku, kdy se cítí nejšťastnější. Do Hvězdného klanu odvádějí všechny ty, co zemřeli.

  Temný les

  Opakem Hvězdného klanu je Temný les. Sem jdou po smrti všichni ti, co spáchali nějaké zločiny a provinili se Hvězdnému klanu. Kočky tu vůbec necítí hlad a ztrácí pojem o čase. Po smrti sem šel například Dráp, Zlomený měsíc a Proužek.

  Největším problémem ale je, že tyto kočky se mohou naučit pronikat do snů koček živých, a způsobovat jim tak noční můry. Po probuzení si vše pamatují, a tak i po své smrti mohou způsobovat problémy v reálném světě.

  Zdroj: valecnici.fandom

  Měsíční dráp v anglickém vydání komiksu, © Erin Hunter


  !Může obsahovat spoilery!

  Kvíz

  1. Jaké bylo mazlíčkovské jméno Ohnivého měsíce (Ohniváka)?


  2. Na konci prvního dílu je zavražděna mladá léčitelka...


  3. Z jakého klanu původně pocházela Žlutozubka?


  4. Jak zní tajemné proroctví a kdo ho vyslovil?


  5. Jak válečníci říkají lidem?


  6. Po jaké době se z kotěte může stát učedník?


  7. Po smrti Křivého měsíce se velitelem/velitelkou Říčního klanu stal/a...


  8. Místo, kde se léčitelé setkávání s Hvězdným klanem...


  9. S kým se Ohnivák potkal, když šel poprvé do lesa? (Když byl ještě domácí mazlíček).


  10. Havran z Hromového klanu byl svědkem jedné události, kvůli které byl ve velkém nebezpečí a raději ho Šedák s Ohnivákem odvedli na farmu, kde se Havran stal samotářem. Jaká to byla událost?


  11. Šedák dostal válečnické jméno...


  12. Kdo založil Krvavý klan, sdružení nepřátelských pouličních koček?


  13. Jaké dva klany se spojili do aliance Tygřího klanu?


  14. Co se stalo Mource?


  15. Jak se jmenují koťata Měsíčního drápa a Zlatky?


  Vidím, že máš Kočičí válečníky prostudované skrz naskrz. Gratuluji!

  Kočičí válečníky znáš skvěle, a co na tom, že nevíš úplně všechno. Super výsledek!

  Něco ti ulétlo, ale i tak fajn výsledek. Vždycky se můžeš zlepšovat!

  Něco víš, i to se počítá!

  Kočičí válečníky asi neznáš, ale to nevadí.

  Tady se něco nepovedlo.

  Vyhodnotit

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Znali jste již tuto knižní sérii?

  A jak se vám vedlo v kvízu? Pochlubte se v diskusi! ;-)

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 26. dubna ve 22:55.
  Ändřläk_ v něm napsala:

  Oháňko, ano bude, chystám, už trochu dýl, ale přes víkend snad dodělám. :-)

  A díky.

  Příspěvek z 26. dubna ve 20:46.
  Oháňka v něm napsala:

  Skvělý kvíz a hezky popsané klany. Všechny otázky mám správně. :-> Doufám, že bude kvíz i na druhou sérii.

  Příspěvek z 23. dubna ve 20:50.
  Knihomolka365 v něm napsala:

  5 chyb... To je celkem dobrý na to, že jsem to četla asi před rokem až dvěma. Mimochodem knihy od Erin Hunterové jsem vždycky zbožňovala a vždy budou v mém top knižním žebříčku>X<- Poprvé jsem četla Zákon smečky (to je cca 5 zpět let) a zaujalo mě to tak, že jsem si koupila druhou sérii a pak sérii Volání divočiny a bratr si koupil ty Kočičí válečníky a ty jsem si hned taky musela přečíst:-D Tyto série mě prostě vždycky z nějakého důvodu úplně dojaly a donutily k zamyšlení:-> A až bude druhá série Volání divočiny, tak si ji dokoupím, i když mi už bude 15;-D