Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Otevřený dopis pro Ježíška

  vydáno  •  Vánoce

  Ahoj kamarádi, možná, že se vám tato Alíkovina bude zdát zvláštní, ale rozhodl jsem se s vámi podělit o dopis pro Ježíška, který jsem mu napsal a posílám jej přes Alíka.

  Andělé 2019, © verbum

  Milý Ježíšku,
  vím, že na dopis obsahující prosbu o dárky je 23. 12. již pozdě, ale věř mi, Ježíšku, že Ti chci dnes, den před Štědrým dnem, jen napsat, neboť budeš mít 25. 12. narozeniny. Vím, že událost stará přes 2000 let se v prosinci neudála, ale myslím, že je to jedno… Neboť na významu Tvého narození to nic nemění. A tak Ti, Ježíšku, přeji vše nejlepší k Tvým narozeninám.

  Když ses narodil, tak andělé těm nejprostším oznamovali Tvé narození. Pastýři Ti přinášeli to málo, co měli a vlastnili. Děkuji Ti, Ježíšku, že i my si dokážeme dělat radost. Mnoho dětí Ti psalo dopisy. Proto Ti píši i já. Nechci, Ježíšku, žádné dárky, pokud pro mě nějaké máš, daruj je dětem, které je potřebují více nežli já.

  Přesto Tě chci požádat a říci Ti pár věcí. Daruj zemím, kde jsou nepokoje a války, dar míru, aby si i v těchto zemích mohly děti pokojně hrát jako děti u nás, aby se nemusely bát…

  Mnohé Tvé děti nemohou do školy, díky nemoci, která trápí celou naši zem. Ježíšku, Ty, který jsi v dospělosti uzdravoval mnohé, moc Tě prosím, abys nás uzdravil od této nemoci, abychom mohli opět žít a fungovat normálně, aby Tvé děti mohly opět do školy, a hlavně za kamarády, které k životu potřebují.

  Milý Ježíšku, tolik dětí v naší zemi nemá to štěstí, nemají rodinu a své dětství tráví v dětských domovech. Prosím Tě, daruj jim více lásky, po které tolik touží.

  A to hlavní, Ježíšku? Prosím Tě, za každého kamaráda zde na Alíku, znáš každého, a tak Tě prosím, daruj každému to, co potřebuje. Děkuji Ti, Ježíšku, že zde mnozí našli kamarády a přátele. Jen Tě prosím, abychom si uvědomili, že je život i mimo internetový svět Alíka.

  Vím, Ježíšku, že to jsou velká přání, ale vím, že Ty je dokážeš vyplnit, neboť máš každého rád.

  Tvůj Martin


  Milí kamarádi, tuším, že si teď říkáte, že psát Ježíškovi je hloupost. Také si vzpomínám, jak jsem brečel, když jsem se od kamaráda dozvěděl, že Ježíšek dárky nenosí, a tenkrát jsem se s kamarádem i pohádal, že to není pravda a že určitě nosí.

  Později jsem ale něco pochopil, a s tím bych se chtěl, kamarádi, svěřit. Před 2000 lety pastýři a tři mudrci přinesli dary, které kladli právě narozenému dítěti k jesličkám. Dary, které dítěti pastýři darovali, byly skromné.

  Proto je zvyk, že si pod stromeček klademe dárky… Ale dárek kladený pod stromeček je vždy dárek, který mi daroval někdo, kdo mě má rád… Proč by Ježíšek nemohl skrze toho, který mě má rád, darovat dárek?

  Milí kamarádi, přeji vám, abyste si nenechali nikým a ničím pokazit radost a pokoj vánočních dnů.

  Přeji vám krásné Vánoce a zítra večer budu na každého pamatovat…

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 8. června v 18:41.
  Anež v něm napsala:

  Podle mě Ježíšek existuje, ale dárky nenosí, jinak hezky napsaný, jen mi to přijde moc takové... Jak bych to řekla, divný nápad na Alíkovi u a že to vlastně nikoho nezajímá

  Příspěvek z 22. ledna v 9:24.
  Viki_show v něm napsala:

  Dopis je super ale Ježíšek EKZISTUJE a NOSÍ DÁRKY!!!! MYSLÍM SI ŽE VŠICHNI KDO NA NĚHO NEVĚŘÍM TÍM NOSÍ RODIČE ALE MĚ NOSÍ JEŽÍŠEK! 1 tlapka protože to není pravda!!! 😠😤

  verbum v něm napsal:

  Všem Vám děkuji za krásné komentáře...