Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Otome hry + kvíz

  vydáno  •  Kvízy

  Máte rádi romantiku a romantické hry? Baví vás číst příběhy, ve kterých se sami rozhodnete, jak budou pokračovat? Líbí se vám anime styl? Chtěli byste zažít romantický vztah? – Tak to jsou pak Otome hry přesně pro vás!

  RFA slaví Vánoce~, © Alyss (abyss_of_alyss)

  Pokud jste klikli na tenhle článek, hádám, že jste docela zvědaví, že? ;-) To je ale moc a moc dobře, protože bych vám ráda řekla něco o (hlavně japonských) mobilních hrách... A na konci si vyzkouším, jak moc jste dávali pozor~

  Co je to vlastně otome hra?

  „Otome“ je japonské slovíčko, které se nejlíp dá do češtiny přeložit jako „dívka“; tedy dívčí hry. Takže se vlastně jedná o hru, která je převážně určená pro dívky, ale to neznamená, že by si kluci nemohli přijít na své. Existuje totiž i opak otome her a to jsou tzv. „bishōjo“ a ty jsou zase pro kluky... Ale některé hry jsou udělané tak, aby je mohl hrát kdokoliv.

  Jak otome hry fungují?

  Hráč vlastně „hraje“ za hlavní postavu; vlastně jako by čte příběh z pohledu hlavní postavy. Je to, jako byste se stali součástí příběhu a mohli to všechno prožívat sami za sebe – proto si taky na začátku hry vyberete jméno, kterým vás postavy budou celou dobu oslovovat.

  V některých hrách si na začátku můžete vybrat ze seznamu postav, který příběh chcete číst, ale u některých her (třeba „Mystic Messenger“) prvně hrajete společný úvod a až potom vám hra vybere jednu postavu.

  Vaším úkolem je „dohrát“/dočíst příběh až do konce, přičemž se snažíte vybrat rozhodnutí tak, abyste se dostali ke šťastnému konci... Obvykle totiž existuje ještě neutrální a špatný konec... A ten snad nikdo nechce, no ne?

  Co se stane, když dočtete příběh do konce?

  Buď si můžete vybrat další postavu, o které chcete číst příběh, nebo se znova pustíte do stejného příběh s cílem dostat jiný konec. – Za přečtené příběhy samozřejmě dostáváte různé odměny; penízky, obrázky, hlasové zprávy postav atd... Záleží na tom, jak je hra udělaná!

  Navíc tvůrci hry většinou postupně přidávají další postavy nebo různé mini příběhy – např. Valentýnský, narozeninový, prázdninový atd.

  O čem je příběh?

  Otome her existuje neskutečně moc, takže si snad každý přijde na své. – Můžete se stát párty organizátorem, výměnným studentem v démonické škole, nebo třeba postavou, které se do života připletou andělé a démoni... Taky existují příběhy o škole pro hybridy, o upírech, samurajích... Je toho skutečně moc.

  Vždycky je ale stejné to, že se snažíte vybudovat romantický vztah s danou postavou a pomoct jí k dobrému konci.

  Co potřebujete ke hraní otome her?

  1. Jednoznačně potřebujete chytrý telefon (nebo tablet) s androidem, protože většinu her najdete právě na Google play. (Nebojte, jsou zdarma ke stažení. ;-) ) Taky budete potřebovat wifi připojení, takže je lepší hrát hry doma, aby vám neužíraly data – to ony totiž velmi rády dělají.

  2. Bez znalosti angličtiny se asi neobejdete, protože většina her nemá českou verzi. Buď musíte angličtinu ovládat, nebo být připravení na to, že budete hodně používat slovník... Ale zase to můžete vzít z té lepší stránky: pak máte alespoň důvod, proč si zlepšit své znalosti!

  Existuje i nějaká česká otome hra?

  Vyloženě hra, kterou byste si mohli stáhnout na Google play, není, ale jedna česká autorka na wattpadu vytvořila příběh ve stylu otome hry. – Má k němu vlastní postavy a bude dělat i ilustrace... A nejlepší na tom je to, že teprve začala, takže se můžete zúčastnit rozhodování o příběhu!

  Navíc je příběh psán i v češtině i v angličtině, takže kdybyste si přece jen věřili, můžete zkusit své jazykové schopnosti.

  Odkaz na onen příběh: https://www.wattpad.com/story/226277540-by-your-side-otome-game-story-eng-cz

  Kterou hru bych vám doporučila?

  Pokud máte chuť vrhnout se na skutečnou otome hru, tak bych vám za sebe doporučila:

  • Mystic Messenger
  • Obey Me!
  • Lost Alice
  • Arcana

  A kdybyste náhodou měli zájem o víc informací, klidně bych mohla udělat pokračování tohodle článku, kde bych se rozepsala o jednotlivých hrách.

  A teď k samotnému testíku, ať vím, jestli jste dávali pozor~

  1. Co v překladu znamená slovo „otome“?


  2. Co je opakem otome her?


  3. Z čího pohledu hráč hraje/čte příběh?


  4. Co je cílem otome hry?


  5. Z jaké země pochází nejvíc otome her?


  6. Pod kterým z těchto názvů se NESKRÝVÁ otome hra?


  7. Existuje nějaká otome hra v češtině?


  Jaj, že ty jsi můj článek vůbec nečetl/a? Jde to na tvém výsledku poznat. ;-)

  Taková střední cesta. Jsem ráda, že jsi dával/a alespoň trochu pozor. :->

  No ne! Naprosto skvělý výkon! Že by tě přece jen otome hry zaujaly? :-3 $>

  Vyhodnotit

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 24. července ve 23:44.
  sarinka01_queenisthebest v něm napsala:

  Bezvaaaa!100%,asi se v tom vážně vyznám;-D.

  P.S.jestli máte rádi anime,a hrajete takové hry(zas nevím jak se jim říká),a chcete se mnou kamarádit,tak mi pls napište do Pošty,budu ráda:-)

  Příspěvek z 12. října 2020 v 19:23.
  AnnaCh v něm napsala:

  Nádherě napsané moc pěkné❤️❤️💞

  Příspěvek z 27. srpna 2020 v 9:29.
  UndiLoveMe69 v něm napsala:

  jeeeeeej! Tak tohle mi dělá neskutečnou radost! Jsem ráda že je nás tu víc! :-3 $>