Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Otravné zarůstání nehtů

  vydáno  •  Alík · Zdraví · Krása
  Trápí tě zarůstání nehtů u nohou? Pak čti, co s tím.

  Zarostlý nehet se zánětem. , © Profimedia.cz

  Už dlouho mě trápí zarůstání nehtů na palcích u nohou. Mám to od šesté třídy, jsem v osmé. Třikrát mi zarostl palec na pravé noze a dvakrát na levé. Na palci u levé nohy mi lékaři nedávno udělali plastiku nehtu. Nemám nový, umělý nehet, ale zvětšené nehtové lůžko. Marodím s tím už druhý týden a ještě asi marodit budu.

  Jak poznáte zarůstající nehet?

  Nehtové lůžko je nateklé, načervenalé a bolestivé na dotek. Taky se může objevit hnis. Ten, kdo toto onemocnění zažil, ví, jak je to nepříjemné. Zvláště, pokud se do prstu bouchnete. To je pak neuvěřitelná bolest.

  Pokud tímto trpíte, tak vás lékaři pošlou na chirurgii. Tam vám palec opíchají. Je to sice nepříjemné, ale dá se to vydržet. Pak asi dvacet minut čekáte v ordinaci, až se prst umrtví. Poté jdete k chirurgovi, který vám půlku nebo celý nehet odebere. Ale toho se nebojte. Vůbec nic neucítíte. Máte přece umrtvený prst.

  Je pravda, že když jsem na zákroku byla poprvé, tak jsem to cítila. Důvod? U nás máme dvě polikliniky. Starou a novou. Já byla v té nové. Byla tam protivná sestřička a doktor, na kterého jsou obecně stížnosti. Špatně mi palec umrtvil a já zákrok cítila. Když jsem jim to řekla, tak mi sestřička odpověděla, že jsem dostala koňskou dávku a že jsem prý nezažila, co to skutečná bolest je. Doktor na staré poliklinice mi pak potvrdil, že mi nervy v oblasti prstu neumrtvili všechny. Na staré poliklinice je velmi milý, hodný a zkušený doktor. Tam jsem nic necítila.

  A jak probíhá plastika nehtu?

  Znovu vám to opíchají, ale tentokrát větší injekcí a je to popravdě docela nepříjemné. Ale i to se dá vydržet. Pak zase jdete do čekárny a čekáte 20-30 minut. Poté jdete na menší operační sál, kde ležíte, takže zákrok nevidíte. Já jen vím, že mi to lékař zašíval. Díky zákroku mě zbavil bolesti a doufám, že i zarůstání nehtu. Ještě ale nemám vyhráno, protože mi nehty zarůstaly na obou nohách.

  Abych pravdu řekla, po operaci byly první dva dny šílené. Byly to opravdu strašné bolesti, že mnohdy ani léky na bolesti nepomohly.

  Takže pokud vás toto onemocnění trápí, doporučuji, co nejdříve navštívit chirurga, ten vás dokáže zbavit bolesti.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 11. května 2014 v 18:16.
  metal0 v něm napsala:

  AU

  Já jsem to měla a AUUUUUUU

  Příspěvek z 24. března 2014 ve 20:30.
  Amelka v něm napsala:

  :(

  Já tohle naštěstí nemám ...
  Všem kteří to mají přeji, aby se toho zbavili. 16

  Příspěvek z 24. března 2014 ve 20:10.
  Kozesinka v něm napsala:

  Reakce na freddy9951:

  Jop, tu bolest a to trnutí znám a nesnáším :// Ale dá se to :D