Alíkovina

Ozvěny Ledové Prahy 2007

vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku
Společně s organizátory Ledové Prahy (www.ledovapraha.cz) jsem v době pololetních prázdnin vyhlásil soutěž Ozvěny Ledové Prahy. Soutěž byla určena těm, kteří využili báječné nabídky zadarmo a nebo s velkou slevou navštívit pražská muzea, galerie, ale i jiné pozoruhodnosti a byli ochotni se o své postřehy podělit s ostatními slovem či obrazem.

Ze zaslaných příspěvků jsem připravil kaleidoskop zajímavostí. Možná, že vás bude inspirovat k vlastnímu výletu. V Praze totiž můžete navštívit za jediný den papeže, lovce mamutů, golema, obdivovat labutí jezero na rozpůleném makovém semínku či velbloudí karavan na lidském vlasu. A nebo se na město, které jezdí obdivovat cizinci až z daleké Asie, podívat z nadhledu jedinečné rozhledny – Žižkovské věže!

Příběh Ledové Prahy
Zajímavá pro mně nejvíce byla návštěva Muzea Miniatur na Strahovském nádvoří na Praze 1, jelikož si nedovedu představit, jak někdo dokáže vytvořit kovové figurky velbloudího karavanu na lidském vlasu, či zoologickou zahradu na nožce komára.
Eliška Krýslová, Praha 3, 12 let

V pátek jsem byla s Pionýrem na Ledové Praze. Byl to vzrušující zážitek, ale také jsem se mnoho nového dozvěděla. Prvně jsme navštívili muzeum Miniatur, kde bylo na rozpůleném semínku od máku labutí jezero. Poté jsme navštívili židovský hřbitov opravdu vzrušující zážitek.A jako poslední jsme zhlédli pravěk a zvířata v Národním Muzeu. Výlet se mi moc líbil a stoprocentně vím, že příští rok pojedu opět!!!
SpIdErGiRl

Koncert Děti dětem se mi moc líbil a byla jsem tam s tátou. Bylo to strašně hezký kolik dětí se věnuje hudbě a všemu možnýmu. Ještě jednou děkuji za příjemný odpoledne.
Karolina Matušková

Můj exponát
Při putování Ledovou Prahou jsem viděla spoustu exponátů, avšak v Národním muzeu se mi velice líbila známá Věstonická Venuše! Tato malá figurka dámy byla nalezena v Dolních Věstonicích. Tyto postavičky vyráběli v dávných dobách lovci mamutů a jedna z nalezených byla pod velkou ochranou převezena právě do Národního muzea.
Eliška Krýslová, Praha 3, 12 let

V pátek 2. 2. 2007 jsme navštívili Národní muzeum v Praze. Kromě výstavy Lovci mamutů jsme si prohlédli i stálou expozici mineralogie, kde nás zaujala řada kamenů, některé z nich jsme vám nakreslili.
Pavel a Lenka Obdržálkovi, Praha 5

Já a Praha ledová – fotosoutěž

  • Dobré jitro pane policisto! (vyfoceno v Muzeu policie ČR)
  • Ta věž je ale vysoká, nebo jsem snad já moc malá?! (vyfoceno pod televizní věží na Žižkově)
  • Jsem zaujatá, ta Praha je ale veliká... (vyfoceno na televizní věži)
Eliška Krýslová, Praha 3, 12 let
  • Výstava Lovci mamutů, byla krásná,vypadalo to všechno jako živé.
  • V muzeu s kostrou, ta nevypadala jako živá :))
  • V muzeu voskových figur, tam nejsem vidět, ale fotil jsem to tatínkovým telefonem. Golem byl super.
Jakub Draksel, Praha 2, 9 let

Zasílám do soutěže fotografie z návštěvy Muzea voskových figurín. Byl jsem ještě na Žižkovské věži, ale nesvítilo sluníčko, takže tam se fotografie nepodařily. Celá akce se mi moc líbí a každý rok se jdu někam podívat.
Mikuláš Dryml, Praha 10, 10 let

FOTOGALERII si můžete prohlédnout zde:
Ozvěny Ledové Prahy - galerie

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!