Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Paintball

  vydáno  •  Sport
  Nedávno jsem se zúčastnila adrenalinové hry jménem paintball. Slovo paintball znamená v překladu „malovaný míč“. Je to zábavný sport, kterého se účastní větší počet hráčů. Oblečou si kombinézu a na ruce si nasadí rukavice. Důležitá je paintballová maska, která chrání obličej před zraněním.

  Basketbalisté Pardubic na paintballu, © BK Synthesia Pardubice

  Poté si každý hráč vezme paintballové zbraně, které se následně naplní střelivem. Tímto střelivem jsou kuličky, které jsou tvořeny obalem, a uvnitř je tekutina s omyvatelným barvivem. Hraje se na speciálních hřištích. Většinou jde o nějaké speciální polorozpadlé budovy, ve kterých je dostatek zdí a různých překážek, za které se hráč může schovat.

  Hra probíhá tak, že se hráči rozdělí na dva týmy. Označit se mohou např. barevnou lepicí páskou, kterou si přilepí na dobře viditelné místo. Týmy si poté stoupnou tak, aby byl soupeřící tým na opačné straně hřiště. Když hra začne, hráči jednotlivých týmů se nejprve snaží zabrat co největší území, aniž by byli zabiti. „Zabitý“ je ten, koho trefí kulička s barvou vystřelená z pistole. Obal kuličky po nárazu na překážku praskne a barva vystříkne ven. Ti, které kulička trefí, to musí dát jasně najevo. Například zvednou ruku, zakřičí „Mrtvola“ a odcházejí ven z hracího prostředí. Hra končí, když jsou ve hře hráči jen z jednoho týmu. Tento tým také vyhrává.

  Jak už jsem psala, nedávno jsem se této hry zúčastnila. Jeli jsme ho hrát v rámci školního výletu. Zpočátku jsem se bála, jestli nebude zásah kuličkou bolet. Není to tak strašné, pokud vás někdo netrefí ze dvou metrů, to vám potom mohou zůstat i modřiny. Nemám nijak ráda adrenalinové sporty, ale tento mě velice bavil. S naší třídou jsme hráli dohromady 5 her. Pokaždé mě zabili. Bolelo to jenom dvakrát a po chvíli to přestalo. Vždy, když jsem šla hrát, připadala jsem si jako pravý voják. Je to opravdu vzrušující.

  Zapomněla jsem dodat, že v této hře je důležitá týmová práce. Jeden druhému musí krýt záda. Nikdy nevíte, za jakým rohem je soupeř schovaný. Hra je určena spíše pro starší hráče, teenagery atd. Je to také o přemýšlení a taktice. 

  Pokud byste hledali nějaký adrenalinový sport, myslím, že paintball je na to docela dobrý.

  Autorka: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 2. února 2015 v 15:06.
  Terka-myšička v něm napsala:

  Reakce na ArwenVečernice:

  Nevím odkud jsi, takže s přesným místem ti neporadím. My jsme to hráli kousek od Ostrova (Karlovarský kraj). Už si nepamatuji přesnou cenu, ale myslím že jsme platili okolo 200 Kč. Bylo to v rámci školního výletu, takže jsme měli nějakou slevu. 25

  Příspěvek z 3. prosince 2014 v 16:56.
  ArwenVečernice v něm napsala:

  Pár dotazů

  Dluho už přemýšlím o tom, že si to taky zahraji, ale otázka stále zní kam si jít zahrát? a kolim to přibližně stojí? Nemáš o tom trochu přehled?

  Terka-myšička v něm napsala:

  Reakce na IvankaPeknikova:

  Pokud z toho 1. týmu vypadnou všichni a z 2. jen dva, tak ten 1. tým prostě prohrál. 2121
  (Doufám, že jsem tu otázku pochopila dobře 25)26