Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Panenky Barbie... kdo je nechce?

  vydáno  •  Volný čas doma · Krása · Sběratelství
  Říká se, že každá holčička má doma minimálně jednu panenku Barbie. Každá se v ní vidí a chtěla by být jako ona. Na panence Barbie to samozřejmě není znát, ale 9. března oslavila své 50. narozeniny. Stala nejprodávánější hračkou v historii.

  Panenka Barbie, © Profimedia.cz

  Poprvé byla lidstvu představena 9. března 1959 na veletrhu hraček v Americe. Nejlépe prodávaná Barbie v historii byla Tottaly Hair Barbie z roku 1992. Barbie není jen panenka na hraní, ale jsou o ní také krásné pohádky.

  Je hrdinkou následujících 14 pohádek: Barbie v Louskáčku (z roku 2001), Barbie Růženka (2002), Barbie z Labutího jezera (2003), Barbie princezna a švadlenka (2004), Barbie Fairytopia (2005, první ze čtyř dílů Fairytopia), Barbie My scene hvězdy Hollywoodu (2005), Barbie a kouzlo Pegasů (2005), Barbie - Mořská víla (2006, druhý díl Fairytopia), Barbie - Deníček (2006), Barbie a 12 tančících princezen (2006), Barbie - Kouzlo duhy (2007, třetí díl Fairytopia), Barbie princezna z ostrova (2007), Barbie - Motýlí víla (2008, čtvrtý díl Fairytopia) a Barbie - Diamantový zámek (2008).

  Některá děvčata se v panence Barbie moc vzhlíží. Chtějí být krásné jako ony a chtějí mít věci a oblečení, které koupíte panence Barbie. Ve skutečnosti to tak ale není. Když o nějaké slečně řeknete, že je to Barbie, nemusí to snášet dobře. Může to brát jako urážku, protože někdo si myslí, že Barbie jsou fifleny. Já mám panenky Barbie velice ráda, proto jsem o nich napsala.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Super---Girlska 

  Závislost na barbínách?

  K předloňským Vánocům jsem dostala docela pěknou panenku Barbie. Moje sestřenice je ale na těchto panenkách dalo by se říct závislá. Když jsem u ní byla naposledy a ona šla na záchod, v rychlosti jsem spočítala, kolik "Barbienek" má. Číslo které mi vyšlo, je těžko uvěřitelné - 138 panenek Barbie!

  Nejhorší na tom všem je, že sestřenka si radši hraje z panenkami, než aby si šla hrát ven s kamarádkou. Vlastně jsem si u ní uvědomila, že může existovat snad i závislost na těchto panenkách. Pochopila bych, kdyby se vztekala, že si chce radši hrát s panenkami, než aby dělala domácí úkoly. Ale nepochopím, že se vzteká, když jí teta a strejda říkají, že by si měla jít hrát s kamarádkou.

  Proti panenkám Barbie nic nemám, ale čím víc jich bude na trhu, tím víc vzroste "Barbienková" závislost, která je bezpochyby stejně závažná, jako každá jiná. I když si uvědomuji, že z "barbíny" nemůžete být nikdo hloupý, jako například z alkoholu, tak vím, že čím víc prodaných Barbie, tím více závislostí na nich.

  Vizitka autorky článku na Alíkovi topmodelgirl

  Dále si přečtete:

  Panenka Barbie dnes slaví 50 let

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (79)

  Příspěvek z 19. května 2009 ve 21:17.
  Micíkoli v něm napsala:

  mno... už jako malá jsem si hrála (nwm proč) radši s autíčkama :D měli takový hezký kolečka... a hlavně to 1... to natahovací :D xD teď už si skoro s ničím nehraju :D možná tak stolní hry nebo takový ty normální hry s kámošema :)

  Příspěvek z 17. dubna 2009 v 19:28.
  ružovalili v něm napsal:

  Reakce na 656:

  já taky mám ráda růžovou a proto mám na alíkovi přezdívku ružovalili a ve škole mi říkají že jsem barbina

  Příspěvek z 15. dubna 2009 v 19:35.
  Haninka102 v něm napsal:

  Každý má na to jiný názor

  Mně je 13, takže si už s Barbienkama nehraju, ale taky máme se ségrou každá jednu. V páté třídě a ve čtvrté taky, tak to jsem záviděla těm holkám, co je měly, třeba moje nej kámoška jich měla plnou krabici! Já a ségra jsme si je koupily z kapesného, takže pro nás měly aspoň nějakou cenu a potom jsme pro ně dostaly k Vánocům různé šaty. Asi 3 roky jsme si s nima nehrály, ale když jsme je nedávno objevily, zase nás to na chvilku chytlo. Měly jsme problém odejít do školy! Já tu svoji nikdy nevyhodím! Sice mají nezdravé postavy a může to podporovat anorexii, ale nejsou tak škodlivé jako nějaké přiblblé střílečky. Mají hezké vlasy. A co se týče růžové, je to moje oblíbená barva.
  Moc hezký článek, topmodelgirl! Je to zajímavé.10