Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Panenky, které pomáhají zachraňovat děti

  vydáno  •  Zdraví · Vyrábíme
  Hodně z vás si myslí, že udělat dobrý skutek je snadné. Záleží na tom, o jaké skutky se jedná. Protože třeba když si uklidíte pokoj, tak to není dobrý skutek. Zato když někomu nezištně pomůžete, to už se jako dobrý skutek počítat dá. Naše třída také udělala dobrý skutek: koupili jsme si panenku!

  Díky projektu UNICEF Adoptuj panenku, zachráníš dítě, tyto panenky pomáhají získat prostředky na očkování těm nejpotřebnějším dětem., © Radkaa

  Možná se ptáte, jak to může být dobrý skutek? Já vám to teď vysvětlím. Jednou k nám ve škole přišla paní učitelka se svojí třídou a ptala se nás, jestli bychom nechtěli udělat dobrý skutek. My jsme samozřejmě přikývli, že ano.

  Každý ze třídy držel panenku a měli jsme hlasovat, která se nám nejvíc líbí. Nakonec jsme si vybrali panenku, která se jmenuje Hanka.

  Každá panenka měla svůj rodný list, kde byla její fotografie, informace odkud pochází, kdo ji vyrobil, kdy se narodila atd.

  Adoptuj panenku a zachráníš dítě!

  Pokud si za 600 Kč koupíte panenku, přispějete organizaci UNICEF na to, aby bylo jedno dítě v některé z rozvojových zemí očkováno proti 6 smrtelným dětským nemocem. Více o projektu Panenka: www.unicef.cz

  Každý z nás musel zaplatit 30 Kč, protože celá panenka stála 600 Kč. Potom jsme poslali dopis tomu, kdo ji vyrobil, aby věděl, že se jeho panenka někomu líbila a že ji někdo "adoptoval".

  Ale k čemu vlastně ta panenka je? O panenku tady vlastně ani nejde. Jde spíš o ty peníze. Těch 600 Kč je pro jedno dítě, které žije v zemi, kde není ještě běžné a dostupné očkování proti všem základním dětským nemocem (spalničkám, záškrtu, černému kašli, tetanu, tuberkulóze a dětské obrně).

  Takže jestli si i vy koupíte jednu tuto panenku, uděláte pořádný dobrý skutek!

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (17)

  Příspěvek z 29. října 2009 v 19:36.
  Cornelia11a v něm napsala:

  Reakce na Asociální_živel:

  Nemáš srdce!10520

  Příspěvek z 28. října 2009 v 7:11.
  kat-zelvinka v něm napsal:

  Já jsem sila panenku171

  Příspěvek z 20. října 2009 v 15:33.
  Brčko9 v něm napsal:

  Reakce na kohoutak07:

  To si myslíš ty...