Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Papírové létání

  vydáno  •  tvoření · vyrábíme

  Karanténa trvá, trvá a ještě dlouho potrvá. Ve škole, stejně jako doma, vždy pomáhá dělat něco kreativního. Skládání papírových letadel umí pozvednout ducha a létající vlaštovka nebo letadlo umí zvednout náladu, což teprve, když se začne soutěžit...

  Letadlo, © Morell

  Poskládat vlaštovku zvládne každý, stačí k tomu papír a nemusí být ani jasně bílý, poslouží i noviny, reklamní letáky (které by stejně vyletěly oknem) i jiné nepotřebné papíry, které se tím moc hezky zužitkují.

  I základní styl skládání vlaštovky má mnoho obměn a jakmile začnete zkoušet, který model vám vydrží nejdéle ve vzduchu či vám doletí nejdál, máte postaráno o zábavu na hodiny.

  Vlaštovky mají své mezinárodní soutěže i zápisy v Guinessově knize rekordů, které vznikly na základě oficiálního měření porotou a se svědky. I když tak vysoko málokdo z nás míří, stále můžeme vylepšovat sami sebe a naše vlastní schopnosti. Vlaštovky, pokud jste opatrní, můžete házet i uvnitř, a pokud ne, pořád je můžete mít jako hezkou hračku a ozdobu na poličku, zvláště pokud je vkusně pomalovaná a hrdě nese například vaši značku.

  Stejně jako vlaštovku je možné si udělat papírové letadlo. Letadlo už je trochu náročnější, protože na to potřebujete nůžky a lepidlo, zatímco na vlaštovku stačí jakýkoliv použitelný papír a vaše vlastní ruce, které si skládáním vlaštovek procvičí preciznost.

  Osobně mám letadélka raději, ale i vlaštovka je malý zázrak, který umí rozzářit oči i mysl spoustě lidí, stejně jako ta opravdová umí být předzvěstí, že zase bude veselo a krásně.

  Takhle to vypadalo, když jsem posledně dělala letadélko. Jediný problém byl, že mi to tiskárna vytiskla v poloviční velikosti. Stejně se mi to líbilo a byla to výzva zvládnout ho slepit tak maličké. Tahle letadélka jsou na webu společnosti CANON, která je nabízí zadarmo. creativepark.canon/en/categories/CAT-ST01-0085/index.html

  Nejsou tam jen letadla, ale i zvířátka, technologie a jiné hezké věci na slepení. Opravdu to stojí za navštívení, letadla i ostatní vystřihovánky tam nejsou až tak těžké. Pokud máte chuť na výzvu, tak si zkuste navrhnout vlastní letadlo a vyzkoušet, jestli bude létat. Možná to nevyjde, možná to vyjde. To nevadí, snést neúspěch je velmi dobrá věc, úspěch pak bude o to větší odměnou.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 11. dubna 2020 v 11:07.
  Matisek v něm napsal:

  Zajímavý článek tématu, které tu (myslím) nebylo!
  Bohužel, já jsem na manuální práce opravdu levý (a to jsem levák). Jednou jsem si zkoušel složit letadélko z Ábíčka, které mělo být snadné, ale strávil jsem nad tím celý den a výsledek byl příšerný.
  Takže asi zůstanu u psaní a kreslení, doufám, že aspoň vidina pěti tlapek u článku ti udělá radost. :-D

  Příspěvek z 11. dubna 2020 v 8:26.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek 5 tlapek.