Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pár rad ohledně menstruace

  vydáno  •  Škola
  Svoji první menstruaci jsem dostala ve škole, ale byla jsem připravená, protože jsem se všechno dočetla na internetu a v knížkách. Hodně mi to pomohlo. Ráda bych se s vámi o tyto rady podělila.

  Vložky s heřmánkem, © Communication Works, s.r.o.

  Je to výtok nebo měsíčky?

  Výtok vypadá bíle, průhledně nebo je trochu zbarvený do žluta. Neměl by zapáchat. Měsíčky poznáš tak, že v kalhotkách najdeš červenou nebo hnědou skvrnku. Nemusí toho být hodně.

  Už to budu mít?

  Je hodně příznaků, které můžeš mít před menstruací, ale nemusíš. Mnoho dívek má žízeň, bolesti v zádech, bolesti břicha, křeče a velké změny nálad. Můžeš být ale zrovna ta, která vůbec žádné příznaky nemá. Na jednu stranu by se hodilo alespoň malé naznačení, bolení břicha nebo křeče ale nikdo rád nemá.

  Jak řešit bolesti před a při menstruaci?

  Nejlepší je to různými bylinkami nebo prášky. Někomu pomáhá obklad a jinému stačí si lehnout. Naše babičky měly taky velmi dobré rady, proto se té svojí zkuste zeptat.

  Jak se připravit na první menstruaci?

  Myslím, že je dobré se zeptat i maminky, ta vám může říct hodně důležitých věcí. Můžete se jí zeptat, kdy menstruaci dostala ona, protože se menstruace hodně řídí i geneticky. Když to vaše maminka dostala třeba ve třinácti letech, tak je velká pravděpodobnost, že to bude u vás taky tak. Můžete to samozřejmě mít úplně jindy. Hlavně si do tašky dejte alespoň jednu vložku. Já doporučuji tři, protože nevíte, jak bude menstruace silná. Kdyby vás bolelo břicho, tak řekněte učitelce o nějaký prášek, nebo jděte domů. Většinou ale ze začátku břicho moc nebolí.

  Na závěr bych vám už jen chtěla říct: „Holky, nezapomeňte, že až budete mít menstruaci, tak se z vás stane žena. Není to žádné každoměsíční otravování.“

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (25)

  Příspěvek z 8. ledna 2015 v 15:51.
  Čilli v něm napsala:

  Reakce na Čilli:

  Pardon22, ta knížka se jmenuje DĚVČÁTKO NA SLOVÍČKO10. Ale moc informací tam není26.

  Příspěvek z 3. ledna 2015 ve 14:09.
  Čilli v něm napsala:

  Reakce na Lora11:

  Ahojky na alíkovi jsou ještě další dva články, v poradně je mnoho dotazů, ze kterých můžeš čerpat, na googlu když si zadáš ,,menstruace" vyjede ti 480 000 výsledků např. http://www.mydivky.cz/clanek/puberta-u-divek-prvni-menstruace/ , taky jsou knihy(bude ze mně slečna, Josefinka(ta už asi ale není k sehnání)...), ale ty jsou nudné. Nejlepší je pokecat si s kamarádkama, a úplně nejlepší je se zeptat tady holek16.
  Měj se hezky
  Čilli
  P.s. Ještě to nemám22

  Příspěvek z 3. prosince 2014 v 15:08.
  Lora11 v něm napsala:

  články

  Ahoj, kde mám hledaat další články ohledně menstruace?