Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pár tipů, jak se dostat na gymnázium

  vydáno  •  Škola

  Loni jsem se hlásila na gymnázium a dostala jsem pár tipů, které mi pomohly se tam dostat. Teď bych se s vámi o ně chtěla podělit

  Testy, © unous

  Jdi na den otevřených dveří
  První věc, která je opravdu důležitá, je zjistit, na které gymnázium chcete jít. Jsou města, kde je gympl jeden, ale například u nás jsou hned tři gymnázia, na která se můžete hlásit.
  Pokud si nejste jistí, které gymnázium je pro vás to pravé, nejjednodušší, co můžete udělat, je navštívit všechny během dnů otevřených dveří a pak si vybrat. Nejen, že zjistíte, jak to tam vypadá a třeba potkáte své budoucí spolužáky, ale hlavně zjistíte, na co se daná škola zaměřuje, a taky zjistíte, z čeho budou přijímací testy, popř. dostanete nějaké vzorové testy z minulých let.

  Zeptej se
  Pokud máte kamarády nebo známé na gymnáziu, kam se chcete hlásit, zeptejte se jich, jak přijímačky probíhají, co asi bylo v testech, abyste věděli, na co se zaměřit. Navíc vám můžou popovídat o vlastních zkušenostech a taky vám popravdě řeknou, co se jim na škole líbí a co ne. Z vlastní zkušenosti vím, že takový názor kamarádů nebo dobrá rada je vážně nad zlato.

  Zapracuj na tom, co ti nejde
  Na spoustě gymnázií se dělají přijímačky z obecných předpokladů, matiky a češtiny. Podle specializace gymplu můžou přijímačky obsahovat například test z angličtiny, pokud se hlásíte na jazykové gymnázium, či například test z náboženství, jedná-li se o církevní.
  Pokud víte, že vám matika nejde a potřebujete na ní zapracovat, tak se jí věnujte víc, než třeba češtině, kterou jste si jistí, že ji umíte. Já jsem vždycky měla horší známky z češtiny, zbytečně dělala chyby v doplňovacích cvičeních a tak jsem se na to zaměřila. Ve výsledku jsem měla češtinu dokonce o chlup lepší, než matiku. Opravdu mě tehdy potěšilo, když se má tvrdá práce vyplatila.

  Známky, olympiády, matematičtí klokani, úspěchy v soutěžích všeho druhu...
  Jsou školy, kde vám nejenom známky, ale i účast v olympiádách a soutěžích můžou zajistit přijetí bez přijímacích zkoušek. A když už ne přijetí, tak třeba body navíc. Takže pokud máte možnost se něčeho zúčastnit, tak to zkuste. :)

  Připrav se na přijímačky
  Poslední a asi nejdůležitější bod – opravdu nepodceňte přípravu na přijímačky, ať vás to pak nemrzí. Co se týče nějakých materiálů, nebylo špatné skočit do knihovny a podívat se, jestli tam nemají třeba nějaké scio k přijímačkám na gympl. Když jsem se u nás zeptala paní knihovnice, tak mi dokonce ukázala celé tři poličky plné knížek, z kterých jsem si mohla vybrat.
  Dobré jsou i „přijímačky nanečisto“. Nevím, jestli je má každé gymnázium, ale to naše je má. Probíhalo to tak, že každý pátek během asi dvou měsíců jsme si zkusili napsat nějaké testy z minulých let. Potom jsme si to zkontrolovali, řekli nám správné výsledky a my se mohli zeptat, proč to třeba máme špatně.

  Snad vám moje tipy pomůžou :)

  Hodně štěstí u přijímaček, ať se dostanete na školu, na kterou si přejete se dostat!

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (16)

  Příspěvek z 1. ledna 2019 v 19:42.
  Rodé v něm napsala:

  MOC HEZKÝ ČLÁNEK DÍKYR^R^R^R^;-):-):->

  Příspěvek z 25. října 2018 v 16:45.
  číča800 v něm napsala:

  po 5. třídě chci jít na gymnázium:-):-)

  Příspěvek z 7. července 2018 v 19:27.
  Dup500 v něm napsal:

  Já jsem 3 roky zpátky dělal přijímačky a udělal jsem. Já jsem byl 1. Ročník, který neměl Scio testy ale testy Cermat, které jsou doteď. A měl jsem 27 bodů z čj a 41 z matiky. A pokud si myslíte, že na gymnáziu se vám nezbyde čas na jiné volnočasové aktivity kvůli učení se, tak to není pravda. Máte naopak mnohem mnohem míň vyuč. hodin než na ZŠ. Já stíhám 3x týdně trénink hokeje, 1x flétnu a kytaru. Navíc chodím na doučování němčiny a na setkání mládeže a doma nevím, co s časem. Samozřejmě to je nadsázka, ale věřte mi, že na tom něco bude. Gymnázium Vás taky nejlépe připraví na VŠ. Tempo v hodinách je o dost rychlejší, než na ZŠ, takže trojkařům a hůř bych to nedoporučoval. Přece jen to je výběrová škola. Takže pokud je jediný Váš důvod, proč nejít na gympl to, že tam nebudete mít čas na svoje koníčky, tak to není pravda.
  Ode mě to je vše.