Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pasivní batole s tabletem v ruce? Nová generace aplikací vyvrací mýty

  vydáno  •  Alík · hry, hračky · hry
  Teprve naplnění tabletu od Ježíška těmi správnými aplikacemi přinese tu pravou radost pod stromečkem. Vhodné aplikace najdete i pro ty úplně nejmenší.

  Náhled úvodní navigace, rozřadník aplikace., © App Store

  Dítě s očima upřenýma na obrazovku. Noční můra každého rodiče? Naopak. Na trhu se momentálně objevují aplikace, které dítě nepodporují v pasivitě. Místo toho výrazně pomohou v jeho rozvoji. Jedním z nich je právě Hravé učení. Unikátní program pro batolata a předškoláky dítě nejen zabaví, ale rodiči pomůže v boji s největším zabijákem spokojeného rodinného života – stereotypem.

  Aplikaci Hravé učení pro tablety pořídíte na App Store nebo Google Play.

  Aplikace Hravé učení v App Store
  Aplikace Hravé učení v Google Play

  Zatímco v minulosti byla snaha zabavit dítě pomocí elektroniky znamením rodičovského selhání, v současnosti se na trhu objevují aplikace, které dokazují pravý opak. Jedním z nich je Hravé učení, původně interaktivní web, který si klade vyšší cíle než jen dítě na chvíli zabavit. Program má v první řadě pomáhat s rozvojem schopností těch nejmenších, a to přesně podle toho, v jakém vývojovém stádiu se dítě zrovna nachází.

  Hravé učení je komplexní, česky ozvučenou a hravou aplikací pro děti prakticky od batolecích do předškolních let. Zábavnou formou dítě provede prvními slovy, ukáže mu, jak vypadají a co umějí zvířátka, pomůže s nácvikem barev, čísel i písmenek. V přehledně řazené navigaci najdete i jednoduchá říkadla a písničky, které dětem nenásilnou formou pomohou s rozvojem verbální komunikace. Bonusem navíc je možnost většinu sekcí přepnout do paralelního náslechu češtiny a angličtiny a učit tak dítě přirozenou formou i jiný než mateřský jazyk.

  Cílem ale rozhodně není dítě od rodiče izolovat. Do velké míry závisí na kreativitě rodiče, co aplikace dítěti poskytne. Hravé učení sice nabízí nepřeberné množství aktivit, záleží však na dospělém, k čemu a jak ji využije – od přeříkávání naučených slov, po hledání předmětů až po vytváření vlastních příběhů. I tak čas rodiče ušetří, a to díky systému samostatného procvičování. Opakování naučených slov a přeříkávání básniček a říkadel zvládne dítě téměř bez asistence dospělého.

  Fotogalerie

  Na to, aby dítě jen pasivně nepřihlíželo, dohlížel již při vývoji tým specialistů včetně dětské psycholožky a několika pedagogů z mateřských a základních škol. Výsledkem je aplikace, kterou, ve srovnání s většinou konkurenčních programů, doprovází neagresivní hudba a pomalé animace. Ty dětský mozek neunavují a oproti televizi a hrám s rychlou akcí nevedou k selektivnímu vnímání. Jako aplikace pro tablety posunuje interaktivní výuku ještě dál. Protože je plně mobilní, může se využít kdekoliv – na cestách i v čekárně u doktora.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!