Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Past domorodců

  vydáno  •  Povídky

  Bylo teplé letní odpoledne a unavený cestovatel Anthony Lucas právě objevil malou vesničku skrytou uprostřed Jižní Ameriky. Byl to domorodý kmen, o kterém si nejen Anthony myslel, že už dávno vymřel.

  domorodci, © ianknabel66

  Kmen Limhorů ho nadšeně přivítal, ovšem během následujících dní se ho stále více a více obávali. Co když připraví jejich lovce o odhodlání a sílu? Co když se právě kvůli němu jejich skromné pole ocitne příští rok bez úrody? Jejich obavy přerostly v takovou míru, že se rozhodli s cestovatelem skončit jednou provždy.

  Jak jistě víte, přelstít zkušeného cestovatele není vůbec snadné, proto Limhorové vymysleli naprosto dokonalý plán. Věděli, že se Anthony probouzí každé ráno přesně v sedm hodin a hned po probuzení jde k nedalekému jezírku pro vodu. O půl osmé vyráží na své objevitelské cesty. Plán byl prostý – po tom, co se Anthony ráno probudí a vydá se na cestu k jezírku, podklouznou mu nohy na zmáčené půdě. Při pádu se nejen uhodí do hlavy o ostré kamínky nastražené na vyšlapané cestičce, ale také shodí nastraženou bambusovou tyč. Ta uvolní již zralý kokosový ořech a ten ho dorazí.

  To by ovšem nebyl Anthony Lucas, aby se nechal tak jednoduše přelstít. Už od té doby, co přišel do vesnice tohoto kmene, tušil, že se něco přihodí. Nejisté pohledy domorodců, nervózní podupávání nohou a upocené dlaně rozdělávající oheň. To vše nasvědčovalo pouze tomu, co se domorodí lidé chystají udělat.

  A proto přesně v tu chvíli, kdy Anthonymu podklouzávaly nohy a nelítostně se řítil k zemi, provedl nečekaný chvat, který se naučil na svých cestách. Rázem se situace změnila. Cestovatel popadl bambusovou tyč a zaútočil na domorodce postávající kolem. Během jediného okamžiku se z poklidné vesničky uprostřed Amazonie stalo rozlícené bojiště.

  Vzal nohy na ramena a utíkal. Běžel tak dlouho, dokud ho nezačaly bolet nohy a pálit v krku. Ale i přesto běžel dál. Prodíral se pralesem a nohy se mu bořily do změklé půdy. Až někdy v poledne se odvážil zastavit, nohy měl jako z kamene. Padl na zem vyčerpáním a uvědomoval si, že jen o vlásek unikl smrti.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 9. března ve 21:51.
  Neznamáholka16 v něm napsala:

  Je to zajímavé ale mohlo to být i delší. 4 tlapkyok

  Příspěvek z 8. března v 7:18.
  Hogo v něm napsal:

  Mimochodem, ten obrázek je převzatý… on ho nevyfotil.

  Příspěvek z 7. března v 19:45.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Ten kmeň aj cestovateľ boli skutoční alebo sú vymyslení?
  Inak, pekný obrázok.