Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pátek třináctého

  vydáno  •  povídky
  Pátek 13? Věříš ve zvláštnost tohoto data nebo je podle tebe jen pro pověrčivé lidi?

  Záběr z hororu Žena v černém 2: Anděl smrti, © Falcon

  Pátek třináctého je docela zajímavé datum. Kdo neví, co je pátek třináctého, vysvětlím: Je to den, kdy je pátek a k tomu je zároveň například 13. ledna, 13. února a podobně. Je to den, kdy se děje podle mnoha historek něco zlého. Třeba celý den zakopávate, nebo vám „nešťastnou náhodou“ začne hořet dům. I to se může stát.

  Teď už k mé příhodě. Bylo 13. prosince 2014. Ráno bylo jako každé jiné, snídaně, hygiena a vše ostatní, co k ránu patří. Cestou do školy mi ujel autobus, což mi nepřišlo nějak divné. Půl hodiny jsem čekala na další. Do školy jsem přišla pozdě. Naštěstí jsme první hodinu měli nejhodnější učitelku, takže žádné drama. Když jsem se usadila do lavice a zpozoravala, že je 13. prosince a navíc pátek, hrklo ve mně. Něco mi říkalo, že ten autobus mi neujel jenom tak.

  Byla přestávka před 4. hodinou a já si chystala věci na stůl. V tom najednou přiběhla učitelka a strašně moc ječela. Vyběhli jsme nechápavě na chodbu a na zemi ležela Klárka, moje nejlepší kamarádka, v kaluži krve. Jen oči měla otevřené. Utíkali jsme pro ředitele a ten zavolal sanitku. Nakonec to nebylo tak strašné. Klárka upadla a rozrazila si koleno o topení.

  Když nám skončila škola, šla jsem domů. Nic se nedělo, za což jsem byla moc ráda. Když jsem dorazila domů, máma na mě vyhrkla, ať si udělám úkoly a pojedeme za Klárkou. Po návratu od Klárky jsem šla do postele a hned jsem usnula. Zdál se mi zlý sen. Jakoby se v něčem sekl a pak začal moc krásný sen. Vysvětluji si to tak, že skončil pátek 13. prosince a začala sobota 14. prosince. Jinak si to nedovedu vysvětlit.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Alexania v něm napsala:

  Zvláštní

  Zajímavý článek, je zvláštní, že mně právě v tyto takzvané "nešťastné" dny vše vychází. Jsem za to ráda, ale na každého působí tyto dny úplně jinak, záleží na jedinci.