Alíkovina

Pejsek z útulku

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny · Mazlíčci

Jeden ze psů, kterého odchytli policisté a podezírají ho z útoků na lidi., © AP

Vždycky jsem měla ráda zvířátka a jako většina dětí jsem chtěla pejska. Když jsme se doma po delší době domluvili, že si pejska pořídíme, začali jsme přemýšlet odkud.

Hodně jsme koukali na inzeráty na internetu- Nakonec jsme se dočetli, že hodně pejsků je z takzvaných "množíren", kde si majitelé pořizují štěňata jen proto, aby za ně dostali peníze a špatně se o ně starají nebo je i týrají.

Proto jsme si řekli, že si pro psa zajdeme do útulku. Když jsme tam přišli, rovnou jsme pejskům přinesli pár konzerv a teplé deky na zimu. Pan majitel byl moc rád, všechny pejsky nám představil, nechal nás je vyvenčit a pověděl nám jejich příběh.

Nakonec jsme si vybrali malého bílého křížence, kterého jeho stará majitelka po vánocích uvázala někam k plotu, kde ho nechala.

Nevěřili byste, jak je pejsek šťastný, že je zase doma, že ho má někdo rád a že má svoji rodinu.

Jsem ráda, že jsme se nakonec rozhodli pro pejska z útulku, je moc vděčný. A v útulku jsem určitě nebyla naposledy, ostatním pejskům zase přineseme něco na zub a podíváme se, jak se jim daří.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 1. prosince 2013 v 10:41.
majachocho v něm napsala:

to bylo od tebe pěkné

udělala bych to samé..taky ráda pomáhám zvířátkům...nepochybuju,že se mu u vás moooc líbí.4 25