Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Peklo nebo ráj?

  vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
  Dnešní svět je úplně chaotický. Jen se kolem sebe podívejte. Každého (tedy alespoň dospělého) jenom zajímá jak přežít cestu do práce, samotnou práci, cestu z práce, výdělek, jak všechno zaplatit a (pokud má rodinu) jak se té rodině zavděčit nebo jak jí zpestřit život.

  Děti a mládež to mají podobné. Akorát se starají o to, aby měli pokud možno co nejlepší výsledky a dělali tím radost rodičům. Naštěstí ale existují různá střediska, kde od toho všeho můžeme uniknout. Tyto „podniky“ nabízí nejrůznější zájmové činnosti, u kterých se můžeme odreagovat. A když vás to úplně pohltí, může se vám to i vyplatit.

  Bohužel si ale mládež hledá i ty nesprávné „koníčky“. Když nemají možnost někam chodit, tak můžou vyhledávat různé sekty nebo se taky dát na cestu drog, mnohdy cestu smrti. Někdy to může vypadat, že nás, „prosté teenagery“, k tomu ten svět nabádá, vybízí. Vždyť se podívejte, kolik filmů je o drogách.

  Taky v některých písničkách se zpívá, a nemusí zrovna přímo, o fetování, o pocitu kdy už vás nic netrápí, kdy na vás už nikdo nemůže, kdy jste svobodní a jste svým pánem. Prostě vás už nezajímá svět okolo. Když máte problémy, stačí si šňupnout, píchnout nebo jednoduše polknout prášek a už nic neexistuje. Je to tak prosté. Tak proč to nezkusit? Vždyť i v showbyznysu  se to hemží závislými hvězdami a sice se to řeší, ale já pokles těchto závisláků nějak zvlášť nezaznamenávám.

  Někdo, kdo už drogám propadl, to mnohdy ani nemusí brát pro únik nebo řešení svých problémů, ale třeba jen proto, že je to vlastně moderní! Frajerské! Budete hrdina, že jste to zkusili, když je to tak nebezpečné. Budou vás za to obdivovat!

  Najednou ale zjistíte, že jste na tom závislí. Ale nebudete si to chtít přiznat. Rodina se od vás odvrátí, dostanete se do problémů (pokud jste v žádných nebyli) a všichni se proti vám otočí. Když s tím nebudete chtít skoncovat, jste ztraceni. Tady už vám nikdo nepomůže. Záleží jen na vás.

  Bohužel jen málo z těch, kteří drogám propadli, s tím opravdu bojují a dostanou se z toho. Taky záleží na tom, jestli vám ti, které jste milovali a stále milujete, pomůžou. Léčba může trvat měsíce, roky, nebo i celý život. Vždy ale hrozí nebezpečí, že do toho spadnete znovu. Chce to nejen pevnou vůli.

  Ten, kdo se vyléčí, to samozřejmě nemá lehké. Všude musí začít od začátku. Najednou si taky všímá věcí, které dříve neviděl. Všímá si toho světa, který byl pro něj koulí utrpení, a taky toho, o co všechno přišel. Vždy se ale najdou lidé a opravdoví přátelé, kteří ty těžké kroky vykonávají s vámi a přidržují vás, když náhodou klopýtnete. Třeba taky později zjistíte, že máte na něco opravdový talent. Teda kromě malérů…

  Pak si můžete najít jiný způsob, jak „uniknout“. V mém případě je to na prvním místě sport. Tedy byl… Pak taky hudba. A na konci mého žebříčku kreslení! Tím můžete vyjádřit své pocity a někdy je to mnohem snazší, než jakákoliv slova.
   
  Ale vraťme se ke sportu. Nemusíte mít na něco talent nebo cit - vždycky se najde věc, ve které budete taky vynikat. Důležité je, abyste se nevzdávali a zkoušeli to znovu a znovu. Ve sportu nejde taky jenom o to být nejlepší, nebo ukázat se v co nejlepším světle, v dobrém úhlu. Jde taky o to, že je to kolektivní záliba. Vždycky v něm najdete přátele. A to ti, kteří byli úplně na dně, rozhodně potřebují.
   
  Z vlastní zkušenosti mohu doporučit capoeiru. Tam najdete všechno. Je to sport, ve kterém se toho hodně naučíte. Je propojený s hudbou a hlavně (!) tam najdete prostě jedinečný kolektiv! Nepůjde jenom o to, že přijdete, zatrénujete si a pak zase odejdete. Začnete tím úplně žít. Budete se zapojovat do různých akcí, večírků a vystoupení. Prostě ve dne v noci spolu.
   
  Otázkou ale zůstává, proč tedy mládež podstupuje všechno to peklo s názvem DROGY, když se lidé mohou rovnou stát „závislými“ na něčem jiném, zdravějším a hlavně prospěšnějším? Podle mě tahle otázka nebude nikdy zodpovězena. Je to „jednoduše“ ten chaotický svět, a prostě tak tu žijem!

  Vizitka autorky článku na Alíkovi Curiosa

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 8. srpna 2008 ve 20:38.
  terezka262 v něm napsal:

  lítost druhého

  To je mi líto že Ti umřela babička.Ale ve skutečnosti ještě před půl hodinou seděli u baru a popijeli rum a další tvrdý alkohol takže ani nevědí co mi vlastně řekli.-OBJEŤ16

  Příspěvek z 7. srpna 2008 v 17:24.
  Simiiicek13 v něm napsal:

  Rodiče

  Já nesnáším větu,která začíná..."To já,když jsem byla v tvym věku...." Jsou to jenom jejich trapný keci(rodičů)!11

  Příspěvek z 5. srpna 2008 v 10:01.
  Curiosa v něm napsal:

  Reakce na 26:

  to je mi lito. bohužel ne všichni najdou něco, čim se mužou zachranit.. :) ale je dobře, že ty jsi to objevila.. :) držim palečky, at vydržiš co nejdele!! ;)