Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Penfriends – k čemu je to dobré?

  vydáno  •  Škola

  Ahoj, mám na vás otázku. Jde vám angličtina? Pokud ne, mám tu pro vás článek. Příběh o tom, jak jsem se naučila trochu víc anglicky a skamarádila jsem se s jednou ruskou 13letou dívkou Staciou.

  Penfriends , © magdička8

  Ahoj, jsem Majda a tento rok jsem přestoupila na osmileté gymnázium. Byla to velká změna, noví kamarádi, noví učitelé, nová škola a hlavně víc učiva. Do páté třídy jsem chodila do takové vesnické školy – spojené třídy, horší učitelé, jiné známkování.

  Největší rozdíl byl v angličtině. Vždy jsem si myslela, že mi angličtina jde, měla jsem z ní jedničky, občas dvojku. První hodinu anglického jazyka jsme dělali rozřazovací test. Já se na něj trochu učila a nakonec jsem se dostala do lepší skupiny. Naše paní učitelka už je trošku starší, byla milá, ale hrozně rychle se naštvala. Někdy jí ujelo sprosté slovo. Protože já byla z vesnické školy, kde je to mnohem horší než ve škole ve městě, byla jsem ze svých spolužáků jedna z nejhorších.

  Učila jsem se, dělala si úkoly, pročítala staré sešity, ale prostě to nestačilo. Učitelka mi někdy trochu pohrozila, že mě vyloučí a pošle zpět na základku, protože se neučím, ale já se učila. Bylo to nejspíš myšleno ze srandy, ale já se tolik nesmála – chvilku jsem uvažovala, že bych se vrátila na základku, ale to se mi vůbec nelíbilo – šikanovali mě, brali mi věci, mluvili na mě ošklivě a to se mi vůbec nelíbilo.:-(

  Rozhodla jsem se, že se začnu učit – už dva roky chodím na anglickou konverzaci a paní mě na kroužku celkem chválí. Někdy mi tam pomůže s úkolem a někdy s gramatikou, ale ani to nestačilo, pořád jsem byla jedna z nejhorších. Jednou jsem byla na netu a nalezla zajímavou stránku, psali tam, jak si zlepšit angličtinu atd. Našla jsem tam tip – najít si penfrienda.

  Penfriend je tvůj kamarád, většinou z jiného státu, se kterým si píšeš buď přes počítač nebo dopisy. Mezi sebou si píšete jazykem, který oba tak nějak zvládáte, např. angličtinou. Penfriendi nejsou jen pro děti, můžou si je najít i vaše rodiče.

  Zaregistrovala jsem se na jedné stránce a začala hledat. Našla jsem pár holek a anglicky jsem jim napsala něco o sobě. Jako první mi odepsala Stacia z Ruska, byla hrozně přátelská a napsala mi něco o své zemi. Poté jsme se domluvily, že mi může pomoci z angličtinou, byla přece jenom o něco chytřejší. Odepsala mi ještě jedna holka, Irina, taky z Ruska, ale ta poté neodpovídala. Napsala jsem i dvěma holkám do Spojených států a jedné do Anglie – zatím neodpověděly. Se Staciou jsme se staly kamarádky, díky ní umím o něco lépe anglicky. Také jsem si našla novou kamarádku a myslím, že mi angličtina půjde o něco lépe.

  Najít si penfrienda je super, přesto si ho hledejte, jen když umíte trochu víc anglicky nebo jiným jazykem, co se používá – německy, španělsky, rusky atd. Také si určitě penfrienda nehledejte, pokud jste mladší 12 let. Přece jenom nikdy nevíme, kdo je za obrazovkou. Nikdy nesdělujte svoje telefonní číslo, email, adresu atd. A pokud by vás někdo vydíral, radši si ho blokněte a řekněte to rodičům.:-)

  Na druhou stranu se můžete s někým skamarádit a naučit se víc anglicky atd. Prostě a jednoduše – penfrienda na vlastní nebezpečí.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 19. června 2019 ve 21:12.
  AdriankaRůže v něm napsala:

  Clánek byl krasny napis další prosím ...

  udelas ho kvůli mne prosím:-)
  a ahojky:-) mnej se hezky a klobouk dolůůůůů

  Příspěvek z 4. června 2019 v 11:04.
  Morell v něm napsal:

  Hezké.
  Já si denně povídám s Američany, Novozélanďany, němkou, asi izraelitem a s dalšími lidmi neznámo odkud.
  Angličtina stojí za to, je univerzální.

  Příspěvek z 2. června 2019 ve 12:17.
  magdička8 v něm napsal:

  interpals.net