Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Perete se s písmenky? Nedejte se. Zavedou vás kam si budete přát

  vydáno  •  Škola a poznání · Předškolákům · Učení · Vysvědčení · Kamarádství
  Naše povídání patří dnes nejmenším čtenářům. Těm, kteří se naučili číst teprve nedávno. Nejdříve však posíláme velikou gratulaci. Protože jste zvládli spojit písmenka i slabiky.

  Jak čtou děti, © Profimedia.cz

  A nyní už umíte plynule číst. Takže se lehce dozvíte spoustu zajímavých věcí. Kdo z vás třeba ví, kolik koupelen má největší dům světa?

  Největší stavení světa patří brunejskému sultánovi a je to opravdové monstrum. Rozkládá se na 200 tisících metrech čtverečních a sultán v něm má 1 788 místností a 257 koupelen. Je pětkrát větší, než Václavské náměstí v Praze. V garáži stojí 110 aut. Kde vlastně leží Brunej? Můžete si podrobněji vše pročíst na stránkách internetové encyklopedie www.wikipedia.cz a nebo si důkladně prohlédnout na mapě.

  Německá doga George je největší pes na světě.Chcete mít doma pejska? Víte, jak je veliký ten největší pes na světě? Jmenuje se George. Je to opravdový obr. Měří 109 centimetrů. Váží 111 kilo. Na spaní má vlastní velikou postel.

  Hadi dokážou extrémně rozevřít čelistiKdo se bojí hadů? Zřejmě nejdelší, dosud objevený had, měřil pravděpodobně okolo 13 metrů. Vážil více než 1 100 kilogramů. Mohl bez problémů sežrat zvíře veliké jako kráva a člověka by slupnul jako nic. Ale žádné strachy, byl objevený až na severovýchodě Kolumbie!

  Alíkův slabikář, písmeno AA to není ještě všechno. O prázdninách si můžete třeba najít fotografie nejvyššího člověka. Zjistit, který most na světě je nejdelší. Vyluštit první křížovky. Přečíst si o statečných dětech.

  PopelkaNa Alíkovi na vás čeká celá pohádková knížka se spoustou obrázků od Kamily Skopové. Ti, kdo mají rádi hodně krátké texty si mohou užít Alíkův slabikář. Pod peřinou můžete tajně prožívat pohádkové příběhy a spoustu dalšího...

  Kdo pravidelně čte, bude každý den o kapku moudřejší. Albert EinsteinKdo ještě neumí číst všechna písmenka, může mu pomoci maminka, tatínek, nebo babička s dědou. Nejslavnější vědec všech dob se jmenoval Albert Einstein. Žil v letech 1879 - 1955. Ale i on byl ve škole pomalý. Čtení mu moc nešlo. Neměl ani mnoho kamarádů. Ale dneska ho zná celý svět.

  V každém z nás může dřímat genius. Stačí ho jen probudit.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 2. července 2010 v 16:41.
  Katy62 v něm napsala:

  Reakce na dkadlec:

  já jsem přečetla 4 knížky za 9 dnů25a nebyly nejtenší (nechci se chlubit 16)

  Příspěvek z 2. července 2010 v 16:38.
  Katy62 v něm napsala:

  =)

  supr článek, o tom psovi sem to věděla, ale jinak mě to překvapilo :) po prázkách půjdu do 4

  Příspěvek z 2. července 2010 v 10:37.
  tatarkaz v něm napsala:

  Krásný článek =)

  Opravdu krásnej článek roztomilej zavzpomínala jsem :))
  Fakt velká pochvala za takovejhle článek...=))7