Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pes a já

  vydáno  •  povídky
  Tak a je tu zase pátek! Konečně, říkám si při cestě do školy. Přijdu do školy a podívám se na rozvrh, co máme za hodiny. Aha, čeština, matika, zeměpis tělocvik a čeština. Poslední hodinu se mně zeptala Kája: „Anet, budeš dělat o víkendu? Nechceš přijet?“

  „Děkuju Kájo, ale ne, jedeme na chalupu.“ Kája se na mě usmála a já odešla. „10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 crrrr, crrrr, zvoní!“ křičíme a jdeme na oběd. Byla tam fronta, všichni byli na mobilu. Říkám si: „Ale nee! Zase zemlbába.“ Tak jsem jídlo odnesla a šla vyzvednout sestru z družiny.

  „Dobrý den, paní vychovatelko!“ „Ahoj, Anetko,“ pozdravila vychovatelka. „Luci, honem, jedeme na chalupu!“ Lucka se oblíkla a rychle jsme spěchaly domů. Doma už jsme měly zabaleno. „A vyjíždí se!“ volá Lucka.

  Přijeli jsme a jako vždycky bylo ticho. Já a Lucka jsme to tedy šly prozkoumat. „Jdeme do lesa!“ „My jdeme taky“ říká tatínek a maminka. Vzali jsme košík a šli jsme do lesa. „A jsme v lese,“ řekla jsem. Jdeme a jdeme a najednou se zastavíme, slyšeli jsme kňučení. Říkám: „Co to je?“ Šli jsme za zvukem a najednou jsem ho viděla, bylo to štěně! Bígl. Někdo ho tam uvázal a utekl! „Jak to někdo mohl udělat?!“ řekla maminka.

  Tatínek šel k němu a odvázal ho a okamžitě na tatínka ten pejsek skočil, lízal ho a měl strašnou radost. „Můžeme si ho nechat?“ prosili jsme. Tatínek prohlásil, že ho vezmeme k veterináři. Tam nám řekli, že je v pořádku a že si ho klidně můžeme nechat. Byli jsme strašně rádi a vidím, že i náš nový kamarád měl radost. Lucinka mu dala jméno Hafánek. Je už trošku vetší, ale je to náš Hafánek.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 17. března 2018 v 9:41.
  andyell v něm napsala:

  Myluju psi!!!!! Nechápu kdo tohle může dělat! Asi nějaký člověk co má úplně vipatlanej mozek a nevý jak se bojí!!!!!!!!!!!!!!!!:-(:-(:-(;-(;-(;-(;-($>$>$>$>$>$>

  Příspěvek z 7. ledna 2018 v 17:42.
  Emilinecka v něm napsala:

  Hezký článek !!!!!:-)R^

  Příspěvek z 6. ledna 2018 v 18:09.
  _kebaba_ v něm napsala:

  Co kdyz si ho tam nekdo uvazal a nekam si odskocil?:O