Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pes a jeho život

  vydáno  •  zvířata

  Pes je roztomilé zvíře, tedy aspoň když je štěně, ale je to i velká zodpovědnost.

  Barabenin pes Bety, © Baraben

  Ahoj, možná se rozhoduješ, jestli si máš vůbec pořídit domácího mazlíčka a nebo nevíš jakého - tento článek by ti měl pomoct se rozhodnout.

  Pes
  Jestli si chcete pořídit psa, měli byste znát spoustu informací a vědět, že je potřeba se mu věnovat, to znamená hrát si s ním, chodit s ním ven, samozřejmě ho každý den nakrmit a vyměnit vodu.

  Musí někde spát, pokud bude bydlet venku, měli byste mít připravenou boudu, a pokud bude bydlet u vás v domě nebo bytě, tak si připravte nějaký pelíšek. Pejsek taky z něčeho pije a jí, takže jsou potřeba misky - jednu na vodu a druhou na jídlo, případně nějakou náhradní. Pokud si pořídíte štěně, tak asi musíte počítat s tím, že bude trhat věci okolo sebe, což znamená, že se vám může stát, že pelíšek bude roztrhaný - nelekejte se, to se stát může a také nemusí, samozřejmě si ho naučíte tak, aby netrhal a poslouchal. Pejsek pije čistou vodu a žere granule pro psy a konzervy pro psy. Prodává se spousta hraček, např. míčky pískací, na sportování a podobně. Psi se dožívají průměrně 10 - 13 let, to ale neznamená, že se váš pes dožije tolik let, záleží na každém plemenu.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 11. června 2023 v 11:33.
  Klimili v něm napsala:

  lékařský: Jen tak náhodou jsem narazila na její vizitku. No a já většinou nekoukám na to, kdy tu daný člověk byl naposledy O:-) Asi bych si měla začít dávat pozor co? O:-) A ano, sekce Alíkovin je pořád lepší a lepší. :-):-)

  Příspěvek z 11. června 2023 v 11:01.
  lékařský v něm napsal:

  Nadpis obrázku jsem upravil. Dneska už by obrázek s nějakým přivlastňovacím popiskem neprošel, aniž by byl označený, že ho smí použít jen autork/a obrázku. :-)

  Moc nerozumím tomuhle hodnocení čtyř let starých článků od jedné autorky. Je nějaká šance, že se na Alíka vrátí s tím, že si je všechny přečte? Naposledy tu byla minulý rok.

  Asi bych mohl říct, že rok 2019 byl v Alíkovinách ještě takový rok, kdy se Alíkoviny teprve rozvíjely. Jsou to dva roky od doby, kdy si Alíka převzali noví majitelé a začaly se dít změny.

  Před rokem 2017 byla kvalita Alíkovin dokonce ještě nižší. Tohle je příklad evoluce, který ukazuje postupný vzrůst Alíkovy článkové sekce až do dnešní podoby. Kvalita ještě není patrná, ale když se podíváte na ten skok mezi tímto článkem a dnešními články, je vidět, že se nám skutečně vede sekci Alíkovin zlepšovat. @)->-

  Příspěvek z 10. června 2023 v 19:28.
  Klimili v něm napsala:

  Andulen: Já vím, ale mohla nahrát jiný, vlastní.