Alíkovina

Pes a jeho život

vydáno  •  Zvířata

Pes je roztomilé zvíře, tedy aspoň když je štěně, ale je to i velká zodpovědnost.

Můj pes Bety, © Baraben

Ahoj, možná se rozhoduješ, jestli si máš vůbec pořídit domácího mazlíčka a nebo nevíš jakého - tento článek by ti měl pomoct se rozhodnout.

Pes
Jestli si chcete pořídit psa, měli byste znát spoustu informací a vědět, že je potřeba se mu věnovat, to znamená hrát si s ním, chodit s ním ven, samozřejmě ho každý den nakrmit a vyměnit vodu.

Musí někde spát, pokud bude bydlet venku, měli byste mít připravenou boudu, a pokud bude bydlet u vás v domě nebo bytě, tak si připravte nějaký pelíšek. Pejsek taky z něčeho pije a jí, takže jsou potřeba misky - jednu na vodu a druhou na jídlo, případně nějakou náhradní. Pokud si pořídíte štěně, tak asi musíte počítat s tím, že bude trhat věci okolo sebe, což znamená, že se vám může stát, že pelíšek bude roztrhaný - nelekejte se, to se stát může a také nemusí, samozřejmě si ho naučíte tak, aby netrhal a poslouchal. Pejsek pije čistou vodu a žere granule pro psy a konzervy pro psy. Prodává se spousta hraček, např. míčky pískací, na sportování a podobně. Psi se dožívají průměrně 10 - 13 let, to ale neznamená, že se váš pes dožije tolik let, záleží na každém plemenu.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (9)

Příspěvek z 28. března 2019 v 6:48.
VikiKlára v něm napsala:

Když to je o psovi, je to dost nepodrobné.

Příspěvek z 17. března 2019 v 8:13.
23kočička v něm napsala:

pekný pejsek dobry clánek

Příspěvek z 13. března 2019 v 18:27.
Rodé v něm napsala:

hezký článek