Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pes - jediný tvor na zemi který mi rozumí

  vydáno  •  Mazlíčci
  Můj pes se jmenuje Baxík. Když jsem smutná, nebo naštvaná a nikdo mi nerozumí ani ho nezajímá co cítím, ani nechce abych se vypovídala. Začnu hladit Baxouška, všechno mu povídat.

  U zlaťáků, ale i dalších dlouhosrstých plemen (např. kokršpanělů) se na tváři pod ušními boltci, které špatně schnou a zůstávají dlouho vlhké, mohou vytvořit tzv. hot spoty. Tedy místa s masivním hlubokým zánětem kůže, bolestivým a obtížně léčitelným. Proto je potřeba tato místa kontrolovat, případně vyfénovat., © MAFRA

  I když vím, že mi vůbec nerozumí, stále věřím že si uvědomuje, že jsem právě smutná a že na něj mluvím. Někdy si však chce hrát i když to já nechci, nebo zase si nechce hrát, když já chci. Ale nikdy mě neomrzí dívat se na něj jak projevuje on své city. 

  Když se obléknu do venkovního, už podle kalhot pozná, že jdeme ven. Začne vyvádět, skákat, štěkat, dává najevo jak šťastný je. Nebo taky když vlečeme tašky do auta, máme na sobě džíny, zaleze do boudy a je uražený a nevyleze dokud neodjedeme. Na jeho tváři se vždy objeví výraz: Proč odjíždíte? Proč teď? Myslím si, že on mi rozumí a já taky, protože když jsme odjížděli si zaplavat, měli jsme na sobě džíny, Bax si myslel, že jedeme domů, uklidňovala jsem ho slovy: „My se vrátíme. Slibuju.“ 

  Láska mezi zvířetem a člověkem nemá hranice (samozřejmě přátelská láska), jen v případě, že si ji budete budovat. Ovšem i když budete psa týrat, nepřestane vás milovat, ale já myslím lásku z obou stran. Bax žije od mých 7 let, takže jsme ho od malička učili, že MĚ nesmí kousat, nesmí na mě skákat, nesmí na mě vrčet. Tak to zůstalo doposud. I když ho přemlouvám, aby na mě skočil, nikdy neskočí i kdybych byla dospělá. Pes má neuvěřitelně dlouhou paměť. Samozřejmě, že mě olizuje. Ležím na gauči, Baxík ke mě přijde a zkouší mě olíznout. Jednou jsme přijeli, Baxík se nezkrotil, skočil na mě a olízl mi tvář. 

   Nenávidím lidi, kteří ubližují psům. Vytvořila jsem kvůli tomu prezentaci. Ti lidé jsou neuvěřitelně zlí a využívají psí důvěřivosti. I když mám někdy chuť uštvat králíka do krve, nedokážu zvířeti ublížit, natož psovi. Když má člověk problém plácnout otravnou mouchu plácačkou, opravdu nedokáže týrat psa. Zkuste se někdy svému mazlíčkovi zadívat do očí a najít v nich co cítí. Mně se to nikdy nepodařilo, ale je krásné se dívat psovi do očí s jistotou jeho důvěry, přátelství a lásky.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  vikanocka11 v něm napsala:

  Pěkný článek

  Pěkné 4a pro zaujímavost , pes ti nerozumí ale ví rozlíšit tón hlasu a energii . Když si šťastná produkuješ jinú energiu jako když jsi smutná . A při tóně , pes dokáže rozlíšit , jestli říkáš naštvaným hlasem , nebo ho chválíš . Takže když mu chceš něco řict , radím , abych jsi se snažila říkat tónem hlasu aký máš na mysli . Nebo snažit jse produkovat príslušnou energii - tak ti tvúj pejsek líp porozumí 1625