Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pěstuji kaktusy, ale už jsem toho kvůli posměškům chtěla nechat

  vydáno  •  Rostliny · Šikana · Kamarádství
  Vždycky jsem hrozně moc chtěla nějaké domácí zvířátko. Moje starší sestra, když byla ještě malá a já nebyla na světě, měla křečka. Ten křeček brzy zemřel, protože byl nemocný, a od té doby rodiče zanevřeli na domácí zvířata. Nevím, proč se to stalo, ale i když jsem prosila sebevíc, třeba jen o rybičky, pořád říkali: Ne! a tak to taky doteď zůstalo.

  © Ladislav Němec, MAFA

  Místo zvířátek jsem si ale našla jinou vášeň. Můj taťka byl vždycky paf do kaktusů a hodně rád je doma pěstoval a zaléval. Na muže je to divná záliba, ale bavilo ho to a baví i teď. A já jsem to po něm zdědila. Když jsem před pár lety k narozeninám dostala kaktus, byla jsem opravdu šťastná. Nejprve jsem si ho chtěla dát do pokojíku na okenní parapet, ale maminka říkala, že květiny by neměly být v pokoji, kde se spí, a o tom jsme se taky učili ve škole. Berou nám totiž v noci kyslík.

  Nakonec jsem kaktus přidala vedle těch tatínkových na okenní parapet do jídelny. Uběhlo pár let, kaktus mi již mnohokrát rozkvetl a taky jsem se při zalévání hodněkrát popíchala. Vůbec mi to ale nevadilo. Když maminka viděla, že mě baví se starat o květiny, koupila mi k dalším narozeninám hned dva kaktusy. Dneska mám kaktusů asi pět a hodně mě baví se o ně pořád starat, zalévat je a dívat se, jak rozvétají, rostou a mění se.

  Jednou jsem se o téhle své vášni zmínila ve škole. Spolužačky na to reagovaly celkem normálně - jedna mi říkala, že se také stará o své květiny. Ale spolužáci se mi začali smát. Pořád si na mě ukazovali a kdykoliv jsem něco řekla, hned začali pokřikovat: "To je naše kaktusačka!" Holky se mě mnohdy zastávaly, že kluci o květinách nic neví a měli by být zticha. Ale posměšky nepřestaly.

  Nejdřív jsem si toho nevšímala a snažila jsem se všechny ty narážky ignorovat, ale nepomohlo to. Pořád se mi v hlavě rojily různé myšlenky, proč proboha ty kaktusy pěstuji. Vždyť jsem akorát pro smích! Ale po nějakém čase jsem si na to zvykla a ostatní kolem mě taky. Za nějakou dobu posmívání utichlo a už si na to, že mám zálibu v pěstování kaktusů, nikdo nevzpomene.

  Nerada vzpomínám na tu dobu, kdy se mi spolužáci smáli. Ale beru to tak, že jsem taková, jaká jsem, a pěstovat kaktusy mě baví. Nemíním se toho tedy proto vzdát! Ať se ostatní třeba staví na hlavu! Nenechte se ani vy ovlivnit jinými. Já málem o tuhle svou zálibu přišla kvůli posměškům. Nenechte se proto zviklat a stůjte si za tím, co vás baví! Je to konec konců jen a pouze vaše věc.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (52)

  Příspěvek z 8. října 2018 ve 13:16.
  číča800 v něm napsala:

  Taky pěstuji kaktusy:-)
  hezký článek

  klarinka777 v něm napsala:

  pěstuji kaktusi,ale už jsem toho kuli posměškum chtěla necha

  ja taky pěstuji kaktusi i když jsou tyto rostliny nedoceněné254

  Claudia_in_amore v něm napsal:

  Reakce na Maxulle:

  jak se říká, co se škádlívá, rádo se mívá
  16