Diskuse k Alíkovině

« Přejít na článek

Pět let v pekle

Nový příspěvek:

Přispívat do diskuse mohou jen přihlášení uživatelé.

Pokud máš účet, , pokud ne, můžeš se zaregistrovat.

Příspěvek z 6. října 2014 ve 20:07.
Tobísek03 v něm napsal:

maminka prvňáčka

Ahoj. Jsem maminka prvňácka a musím říci, že při čtení jsem měla slzy v očích. Syn je jiný než ostatní děti jeho věku - od třech let čte a píše a miluje matematiku (teď si frčí v násobilce, zajímá se o římské číslovky a programivání a už objevil zlomky). V Menze v testu dosáhl IQ 130, takže jednáme o individuálním učebním plánu. Nechlubím se, opravdu! Není to snadné a i můj syn by se mohl snadno stát terčem šikany. Už pro svou rozdílnost. Díky za tvůj příběh - snad mi pomůže včas zareagovat (dej Bůh, aby to nikdy nebylo potřeba!) Sílu všem podobným dětem a nebojte se nám, dospělým, říci, co vás trápí. A tobě díky a hodně štěstí a hodně přátel.

Příspěvek z 19. září 2014 ve 20:22.
Super_Luigi v něm napsala:

taky..

taky jsem zažila menší šikanu ve školce, byl tam jeden kluk, myslím richard se jmenoval, a ten šikanoval i mě, i mojí nej kámošku (se kterou teď chodím do třídy). pak (asi v 9 letech) jsem zažila i kyberšikanu 5

Příspěvek z 19. září 2014 ve 20:20.
Super_Luigi v něm napsala:

vidím, že to máš smutný i s češtinou ;)

Příspěvek z 12. září 2014 v 17:51.
tuča1 v něm napsal:

to přesné

já jasem to zažila taky ale ne tak hrozné27ale přesto doma mne skoro jen byjou nic jineho27a pak se mi rosvítilo6budu se chovat jako drsnák 11a bylo tolepsi a čím dál je to lepší2221222124191723a někdy na vybouchnutí ale už nejsem tak mlacena a beroumne jako clověka a ne jako panačka na hrani810674411211

Příspěvek z 3. září 2014 ve 14:48.
MoonyTarae v něm napsala:

jo..

hmm.. musí to být strašně hrozné když to dojde takhle daleko, každopádně první a druhou třídu jsme měli stjnou a teď, když chodím do 8. třídy, tak se bojí se kamarádit, protože mi lidi nadávají :D ale mě už to nevadí.. zvykla jsem si :D
2425

Příspěvek z 24. srpna 2014 ve 13:40.
Domikolaj v něm napsala:

Smutný článek:( Aspoň, že teď už to je lepší. Můžu se zeptat proč umřel tvůj nejlepší kamarád?

Příspěvek z 23. srpna 2014 v 19:49.
Azzisia v něm napsala:

To je zlý

To je zlý. Musí to být strašné tohle zažívat pět let. :,( To já bych už asi spachala sebevraždu.
Mě taky šikanovaly, ale jen půl roku. a jen slovně. Od první do čtvrtý třídy jsme byly ve tříde 4 holky a kluci se s námy moc nebavyli a my s nimi taky moc ne. Ale po pár mírumilovných prvních dnech první třídy to začalo. Protože chodim na soukromou školu se školnym 2600,-  tak tam je spousta dětí z bohatějších rodin a tím padem je spouta z nich rozmazlených. My ale bohat nejsme takže jsem nemohla mít všechny ty vymoženosti jako ostatní. ale v první třídě jsme se jen často hádaly ale zase rychle usmiřovaly. s každou další třídou se to zhoršovalo ale nebylo to nic strašnýho. byly to jen malý hádky kvůli blbostem. Ve 4 třídě jsme se spojili s ,,Áčkem''''.  4 probíhala většinou bez hádek. Pak ale v pětce začaly kluci dělat že se mě štítí. mávla jsem nad tím rukou. pak už se přidaly postupně i všechny moje kamarádky. A pak začal nehorší pulrok mého života. Všichni se mi posmývali. byla jsem sama a učitelka to odmýtala řešit. Vždy když jsem chtěla aby to řešila odkládala to na jindy. NAkonec to máma řešila s učitelkou a ředitelem. Pak už to naštěstí přestalo uplně


P.S. Omlouvám se za pravopisné chyby já přez prázdniny vždycky vypnu mozek1626

Příspěvek z 20. srpna 2014 v 11:36.
Neživý v něm napsal:

Vidím, že jsi to měla hodně těžké. :( Doufám, že těď už se máš lépe.
Hodně štěstí do života a už žádnou šikanu,
přeje Tomáš 7

Příspěvek z 17. srpna 2014 v 16:55.
lucicarna v něm napsala:

ja sem si to taki za žila!

3 roki od te dobi sem se kompletne zmnenila prvni pul roku po přezdoupeni sem bila jako telo bez duše mlace ni i ohodine a hrozne jine vjeci poka žde sem to řekla a pokažde to bilo horši vjedeli že miluju svzuj časopis roztrhalimi ho moji jedinou utechu ve škole od reagovani od šikani 2 hodini sem brečela a pani učitelka řekla maš lavici vedlemně tak to nemohli bit oni co si vimšliš nakonec řekla vi co ji pri šikanu jete gdiž se přiznate nic se vam nesta ne nic se jim nestalo přiznali se od ti dobi mluvili s učitelkou řikali že jim nadavam do ciganu ani to nebila pravda vim co je to peklo! vim to! nigdi nikomu bez duvodne nenadavam a gdiš už tak jenom do blaznu peklo je šikana!!!!!!!!

Příspěvek z 11. srpna 2014 v 0:09.
Neživý v něm napsal:

To určitě ano, na střední jsem si jich našel dost a na VŠ snad taky najdu nějakého normálního člověka, se kterým si budu rozumět. :)
Zdraví Tomáš

Příspěvek z 11. srpna 2014 v 0:07.
Neživý v něm napsal:

Mýlíš se, ať už to máš "horší" nebo "lepší" než já, pořád je to šikana a ne ráj. Důležité je zamyslet se, proč tě vůbec pomlouvají, jestli jsi jim něco neudělala (čímž tě neobviňuji, jen se tak zamýšlím :)) nebo to prostě začalo bezdůvodně, což je horší...
Že na ně kašleš a nic si z toho neděláš, je obdivuhodné, jsi jistě statečná holka. :) Pokud to pak ustupuje, tak je to dobře, že jsi našla svůj způsob, jak se tomuto jejich chování bránit. Je jinak dobře, že máš alespoň nějaké kamarády, kteří tě mohou podržet.
Pokud by ale jejich špatné chování k tobě někdy překročilo meze a chtěla bys to vyřešit, zkusil bych to buď domluvou jim, že ti to vadí, a že chceš vysvětlení, proč ti to dělají. A nebo potom přes rodiče nebo učitelku nebo jinou dospělou osobu.
Hodně štěstí a pevné nervy! 7 :)
Zdraví Tomáš

Příspěvek z 10. srpna 2014 ve 23:56.
Neživý v něm napsal:

Chápu, že jsi v těžké situaci a dost mě to mrzí. Nejvíc mě dostává, když vidím, jak se někdo nikomu vysmívá a myslí si, že když mu dá rádoby "vtipnou" přezdívku, je to legrační. Lidem to vadí a kdyby si někdo dělal takovou srandu z nich, taky by se jim to nelíbilo.
Nechápu, proč se ti smějí za brýle, sám je někdy nosím, když se mi nechtějí nasazovat čočky, a zatím jsem se nesetkal ve škole s tím, že by se mi někdo smál, naopak znám lidí s brýlemi tucty. Tohle je vážně hloupý důvod k posměchu.
Vyřeš to s nějakým dospělým, řekni to rodičům, prarodičům nebo jakémukoliv dospělému člověku, kterému věříš. Ten to bude řešit nejenom s těmi kluky a holkami (jestli vůbec), ale rovnou s jejich rodiči, kteří jsou za chování svých dětí odpovědní a měli by být o něm informováni, své děti poučit, potrestat, vysvětlit jim, že je to špatné a tomuto chování i zabránit.
Jelikož se to děje ve škole, bylo by dobré to říct třídní/mu nebo jakékoli/jakémukoli učiteli/učitelce, která/ý by to následně také mohl/a řešit jak s těmi dětmi (a dát jim nějaké napomenutí třídní/ho učitele/ky), tak s ředitelem, od kterého by mohli dostat nejenom napomenutí ředitele školy, ale také dvojku z chování, aby se naučili, že se to dělat nemá. A v neposlední řadě by to také řešil/a s jejich a případně tvými rodiči (tudíž bys na vysvětlování nemusela být sama).
Pokud by sis to přála, mohla bys pak zkusit psychologa, který by ti po takhle dlouhé šikaně mohl pomoci tím, že by ses mohla vykecat apod., což by mohlo přijít vhod, sám jsem k psychologovi chodil a nelituji toho.
A jako závěr ti přeji hodně štěstí a odvahy, protože vyřešit to si žádá odvahy spoustu, jsi určitě statečná holka. 7:)

Příspěvek z 10. srpna 2014 v 7:47.
samudino v něm napsal:

kamaradi

neboj najdes si novy kamarady

Příspěvek z 8. srpna 2014 ve 12:05.
gabkacv17 v něm napsala:

Je mi z toho k pláči

Je mi z toho k pláči, byl si asi moc hodný, když si o tom nechtěl nic nikomu říct a nechtěl být žalovníček 15

Příspěvek z 1. srpna 2014 v 8:54.
Ostravák v něm napsal:

Ostravák

Já se divím žes je tam všechny nepozabíjel... Já bych na to asi nervy neměl

Příspěvek z 29. července 2014 v 19:55.
en201 v něm napsala:

Tak to já....

Tak to já mám oproti tomuhle ráj. I když sem byla dříve ukecaná díky naší "skvělé" třídě zem zamlklá. Pomlouvají mě a o tělocviku mě naschval strkají na zem. A kdo je ten špatný? Ano já. Aspoň mám dva nejlepší kamarády a 4 lidi co mi neubližují. Jinak pro všechny šprt a nemehlo. Ale co já na ně kašlu a je to štve a právě tím to ustupuje a já mám od nich klid.

Příspěvek z 5. července 2014 ve 14:18.
JorčaFlower v něm napsala:

Hrozný!!!

To muselo být fakt příšerný!Chudáku!Je mi tě líto:(...27

Příspěvek z 4. července 2014 ve 14:37.
myšáci v něm napsala:

Děkuji. Klidně.16

Příspěvek z 23. června 2014 ve 12:49.
IvankaPeknikova v něm napsala:

rodina

mal si to povedať mame alebo otcovi aby ti s tým pomohli 10

Příspěvek z 19. června 2014 ve 14:52.
Clae v něm napsala:

Co se stalo?

Příspěvek z 19. června 2014 ve 14:51.
Clae v něm napsala:

Ahoj,nechceš si psát? A neboj jednou si kamarádky najdeš. J osobně nesnáším když je někdo ze třídy sám.25

Příspěvek z 4. června 2014 v 10:04.
myšáci v něm napsala:

Nejhorší zkušenost

I já jsem byla obětí šikany(vlastně jsem i nadále).Začalo to v první třídě výsměchy v druhé se k tomu přidaly ''vtipné'' přezdívky a když jsem začala ve třetí nosit brýle propuklo to ''naplno'' nikdy me sice nemlátili ale jejich nesnášenlivost bohatě stačila naštestí jsem tam měla kamarádku ale itak pokračovalo až do pětky.Pak jsem přišla na gympl a je to samý je to verze slovní šikany a zase tu mám jinou kamaradku ktera se neboji ohlasit.ze jsem z nich asi ta nejodvaznejsi.Ted se sice relativne uklidnily holky ala zacali kluci.A to je doopravdy ta nejhorsi zkusenost. 27

Příspěvek z 2. června 2014 v 18:54.
Neživý v něm napsal:

To je naprd, že i ty jsi to měla takhle... :( A že ještě teď to nemáš zrovna na 100% super...
Budu ti držet palce, aby se to nějak zlepšilo a už jsi nikdy nemusela šikanu zase zažít... Myslím, že už sis toho zažila vážně dost. :(
Ať už je jen lépe a lépe! 7
Zdraví Tomáš :)

Příspěvek z 2. června 2014 v 18:50.
Neživý v něm napsal:

Je hrozné, jak si někdy děti dovolují na děti ještě mladší... :( Pokud byla o pět let starší, tipuji 5. nebo 4. třídu a to už musela ta holka moc dobře vědět, co dělá, a že to dělá dítěti ve školce. I jak je to špatné..
Doufám, že už tě nikdy šikana nepotká. :) Budu ti držet palce v životě. :)
Měj se pěkně, Tomáš :)

Příspěvek z 19. května 2014 v 15:40.
laylaanna v něm napsala:

Šikana

I ja sem byla ve skolce šikanovana, šikanovala mne jedna holka která byla o 5 let starší než ja: Brrrrrr Ta Hruza:-(2727272727272727272727272727272727

Příspěvek z 17. května 2014 ve 22:15.
E1234 v něm napsala:

hrůza

 nechápu jak to můžeš vydržet 5 let231

Příspěvek z 17. května 2014 ve 20:42.
Janak02 v něm napsala:

šikana

já jsem to zažila od školky mi o rok starší děti ipár mladších mě uráželi začlo to jenom slovama. Od první to začlo vísměškama Od třetí to začlo bytkam a stálím výsměškem jednou mě spolužák hodil přes lavici a mea jsem modřinu jak něco a bolelo to hodně a to se řešilo ale jinak jsem nikomu nic nikdy neřekla atak to bylo do čtvrté .V páté protože odešli ti hlavní akteři tak to byly spíše jenom výsměšky ale i naá bytka byla. V šesté jsem přestoupila a jedna holka kter mě šikanovala se s ní kamarádim proto že se o té party odtrhla a ti ostatní s kterýma se bohuželpotkávam ajejich náražky ignoruju a v nov tříde občas náka nárazka ale to je normálka

Příspěvek z 11. května 2014 v 9:28.
Babu176 v něm napsala:

Naštěstí jsem to nezažila :)

Asi proto že jsem dost oblíbená po celé škole
Mám štěstí
Šikanu nikomu nepřeju!!!!

Příspěvek z 11. května 2014 v 9:24.
Babu176 v něm napsala:

Unáší v tři

Příspěvek z 9. května 2014 v 7:21.
Spyro1 v něm napsal:

šikana

Já jsem taky zažil šikanu od bývalého kamaráda a skončilo to málem vážným úrazem13