Alíkovina

Pětatřicetiletý muž zneužil podle policie 35 chlapců

vydáno  •  Volný čas doma
Případ, který vám pro pro výstrahu dnes přinášíme, se sice odehrál na jiných internetových stránkách, ale budete-li se chovat podobně nezodpovědně, můžete se snadno ocitnout v nezáviděníhodné situaci i vy. Pamatujte, že údaje uvedené na vizitkách NEMUSÍ být pravdivé. Pravdivé nemusí být ani to, co vám kdo v dopisech či v klubovně píše. Nikomu tedy nedávejte žádné osobní údaje a určitě se nechlubte fotkami kde jste oblečeni málo nebo vůbec.

Pokud vás něčí chování například v klubovně obtěžuje, zkopírujte komunikaci včetně přezdívky obtěžujícího a času kdy probíhala a informujte mne o ní. Stačí napsat Alíkovskou poštou na adresu Alík. Určitě si sami nehrajte na detektivy. Věřte, že pokud se podivně chovajícího člověka zeptáte zda je pedofil, tak i kdyby byl, vám to říkat nebude. Stejně, jako zloděj který zjišťuje, kdy je váš byt prázdný (ano, i tak můžete dopadnout, když vás někdo z internetu vyláká na skutečnou schůzku), vám své skutečné záměry neprozradí.

Alík, vlastní packou


Pětatřicetiletý muž zneužil podle policie 35 chlapců

Policie podezřívá 35letého muže z Prahy, že nutil k pohlavnímu styku nejméně 35 chlapců. Své oběti si vyhledával na serveru lide.cz, požadoval od nich fotografie a později je nutil k pohlavnímu styku. Muž je od listopadu ve vazbě.
Spusť audio - vyjádření vedoucí mravnostního oddělení pražské policie

Muž si podle zjištění policie v práci vyhledával nezletilé a mladistvé chlapce na internetu.

"Zahájil s nimi nezávaznou konverzaci, při které si zjišťoval především jejich sociální zázemí," řekla iDNES.cz Alena Kolářová z mravnostního oddělení pražské policie.

Vytipovaným hochům pak slíbil mobilní telefon nebo například práci modela, pokud mu zašlou své snímky.

"Nejprve chtěl jen normální snímky, ale později jim natvrdo řekl, že chce záběry, kde jsou vidět nazí a nejlépe jejich přirození," uvedla Kolářová.

Fotografie často skutečně dostal. Chlapci doufali, že získají slíbené odměny. Muž se ale chtěl sejít, na schůzce pak podle policie tvrdě vyžadoval pohlavní styk. U několika z nich uspěl.

Je obviněn z pohlavního zneužívání, vydírání, ohrožování mravní výchovy mládeže a svádění k pohlavnímu styku.

Obvinění se týká pětatřiceti případů. Policie jich od června 2007 monitorovala sice více, ale tyto jsou podle ní nejzávažnější.

Policie muže odhalila díky spolupráci se sociálními pracovníky pražského magistrátu a dalšími informátory.

Provozovatele chatu, kterým je Seznam.cz, obvinění překvapilo. "Pokud policie zmínila pohyb pachatele na službě lide.cz, nešlo podle našich informací o klíčový důkaz pro pachatelovo usvědčení. Komunikace na chatu probíhala na první pohled nezávadným způsobem a pravý motiv jednání tu nebyl příliš rozpoznatelný," řekla mluvčí Seznam.cz Rita Gabrielová.


Převzato z www.iDNES.cz.
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 12. srpna 2008 ve 23:43.
Eduard v něm napsal:

Už i ty, Alíku?

Kdybyste jen tušili, co takový člověk prožívá, když ho nikdo nechce, každý odmítá. Vím, že není povinností dítěte brát na sebe roli ošetřovatele. Nelíbí se mi ale, že se z pedofilů dělá štvavá zvěř. Denně a denně se hádám s těmi, kteří pod vlivem médií hrubě napadají nemocné lidi. Ano. Případy násilí jsou smutné, ale vůbec by k nim nemuselo docházet, kdyby se na pedofily nepohlíželo jako na zločince, ale jako na pacienty. Já sám trpím paranoidní schizofrenií a jsem na tom stejně. Každou hodinu musím dokazovat, že nejsem agresivní, že neublížím, že jsem proboha taky jenom člověk. Lidská bytost. Opravdu nechápu, co lidem působí za potěšení ve jménu lidskosti ubližovat takovým lidem. A strašit jimi malé děti jako chlupatým dědkem nebo špinavým cikánem.
7 Eduard Nud