Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Petra Kvitová, velká tenistka i skvělý člověk

  vydáno  •  Sport

  Tento článek bude o naší nejlepší tenistce Petře Kvitové a o tom, jaký je můj názor na ni.

  Česká tenistka Petra Kvitová s mísou Venus Rosewater pro vítězku dvouhry ve Wimbledonu, 2011, © Pavel Lebeda / Česká sportovní

  O tenisu jsem vůbec nic netušil, jednou jsme ale přijeli z výletu a v televizi hrála ona. Hned jsem se o tenis začal zajímat a začal jsem ho i hrát. Postupně jsem se zlepšoval a teď už hraji celkem dobře. Už jsou to 3 roky a můj zájem o ni je pořád stejný. Teď se o ní ale dozvíte něco víc.

  Petra je dvojnásobná Wimbledonská vítězka, dále je vítězka Turnaje Mistryň a bronzová medailistka z Olympijských her v Rio de Janeiru. Petra je bezpochyby jednou z našich nejlepších tenistek. Ale já vám dnes řeknu, jaký je můj názor na ni.

  Je skvělá, skromná, na každý její zápas vstávám kdykoliv a jsem na ni hrdý. Každou její výhru i porážku opravdu hodně prožívám. Tak mě zamrazilo, když jsem přišel ze školy a zjistil jsem, že ji přepadli a pořezali. Celý den jsem nemohl myslet na nic jiného. Teď si ale řekneme, jak se dostala až na vrchol.

  Petra začínala ve Fulneku, kde ji trénoval její táta a spolu se drželi při zemi. Možná proto je doteď tak pokorná. Má několik ocenění za fair play a ostatní hráčky si jí váží. Je velmi dobrou týmovou hráčkou, týmovou soutěž fed cup vyhrála s ostatními hráčkami už pětkrát a to je jí teprve 27 let.

  Petřinou největší kamarádkou na okruhu Wta je Lucie Hradecká, tráví spolu často i dovolené a vzájemně se podporují. Na závěr bych ještě dodal, že největší zážitek byl, vidět ji naživo v Praze a mít od ní podpis.

  Petra je a vždy bude mým největším idolem.

  Petra Kvitová v zápase 1.kola Wimbledonu s Běloruskou Aljaksandrou Sasnovičovou , © vitekot

  Autor: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Super :-)

  verbum v něm napsal:

  Vitku, vytrvej. Tenis je super hra... drzim palce .

  Jinak článek je krásný a je vidět, že svůj idol znáš a opravdu si paní Kvitove vážíš. Ano mas pravdu je to bezva hračka.
  Když mi bylo jako tobe tak jsem měl rád tenstku Navratilovou a nebo Landla a pak později i Krodu.
  Mě ale vice zajímat fotbal...

  vitekot v něm napsal:

  Jj to je škoda já. Byl tam naživo a bylo to super