Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Piráti z Karibiku – Na konci světa

  vydáno  •  kultura · filmy
  V novém pokračování pirátské ságy se Will, Elizabeth a několik věrných vypraví až na konec světa, kde se pokusí najít a přivést zpět kapitána Jacka Sparrowa. Co můžete od režiséra Gorea Verbinského čekat tentokrát?

  Piráti z Karibiku: Na konci světa - snímek z filmu, © Walt Disney Studios

  Za prvé – velké množství postav. Kromě starých známých z obou dílů (kováře Willa, guvernérovy dcery Elizabeth, Jacka Sparrowa, pirátů z Černé perly, Davyho Jonese či Willova otce) nás čeká i několik novinek. Kapitán Barbossa – zrádný první důstojník z Černé perly – se vrací ze záhrobí, aby pomohl při záchraně Jacka, který se musí zúčastnit pirátského sněmu. A uznejte že kdo jiný trefí lépe do záhrobí než ten, kdo už byl jednou mrtvý? Z černošské věštkyně Tii Dalmy se vyklube bohyně Kalypsó zakletá do lidské podoby. V Singapuru přibude do posádky pirátský kapitán Sao Feng, který má z Jackem nevyřízené účty a ze záhrobí by ho přivedl jen proto, aby ho tam mohl sám poslat zpátky. Třešničkou na dortu je setkání Jacka s jeho otcem Teaguem Sparrowem.

  Za druhé – překombinovaný příběh. Samotný děj by tak složitý nebyl – skupinka pirátů se za pomoci Sao Fenga a Barbossy vydá osvobodit Jacka Sparrowa, a to až na konec světa, kam ho poslal Davy Jones. Zažívá tam opravdová psychická muka, kdy musí sám se sebou bojovat o poslední buráky a nakonec se mu jeho milovaná Černá perla snaží zmizet za zenitem s pomocí malých krabů. Kromě osvobození se ale musí vyřešit i otázka vzdoru veškerého pirátstva proti Východoindické společnosti, pro kterou je Davy Jones nucen potápět lodě. Proti pirátům stojí obrovské loďstvo a jejich osud leží v rukou pirátského krále, na jehož rozhodnutí všichni čekají. Každá postava má navíc svoje vlastní zájmy, které se snaží naplnit, takže v závěru je z toho pořádný zmatek a vy nevíte, kdo koho v příštích minutách pošle ke dnu (ať už doslova, nebo obrazně).

  Za třetí – dobré herecké výkony. Orlando Bloom a Keira Knigthley – představitelé Willa a Elizabeth – odvedli sice dobrou práci, ale některé okamžiky (například jejich oddání Brabossou a první polibek uprostřed boje) byly příliš „přeslazené“. Geofrey Rush jeko vzkříšený Barbossa působí jako správný zrádný pirát, kterému není radno věřit. Rovněž Chow Yun-Fat, představitel Sao Fenga, předvedl dobrý výkon, i když asijského bojového umění, které předváděl třeba ve filmu Tygr a Drak, se v Pirátech nedočkáme. Všechny však zastínil tradičně skvělý Johnny Depp, který si hraní Jacka Sparrowa vyloženě užívá. V tomto dílu mu dokonce zdatně sekundoval Keith Richards (kytarista Rolling Stones, který Deppa při hraní pirátského kapitána inspiroval) jako Jackův otec Teague Sparrow.

  Co říci na závěr? Určitě stojí za to na třetí Piráty zajít, ale musíte jim odpustit některá klišé a pár dalších drobností. Pokud ale čekáte pouze odreagování a nechce se vám přemýšlet nad nedostatky, zklamáni nebudete.

  Fotoalbum si můžeš prohlédnout tady: Piráti z Karibiku 3: Na konci světa

  Své znalosti předchozích dílů si můžeš prověřit tady. Stačí kliknout na nápis Pirátský kvíz.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Anastacia v něm napsal:

  Miluji Tě Johnny Deppe,už asi od pěti let!!!

  10Miluji tě a udělám vše pro to, abych mohla mít tvůj autogram16...
  Já nevím co říct jestli je pravda že mohu mít tvůj autogram tak jsem asi "čínskej papež"!24
  Já jsem se do tebe naprosto zbláznila!
  Jestli mi dojde jakýmkoli způsobem autogram od Johnnyho Deppa, tak jsem ta nejvíce vyrostlá kytička na celé louce asi jako takhle:7a ten nejšťastnější člověk pod sluncem!4Moje vyjadření k Tobě 10
  Tvá Martina "Anastacia"...101010101010101010101010101010

  luciejack v něm napsal:

  Jack Sparrow

  Ahoj

  Chceš mít  autogram Johnnyho Deppa ???

  Tak mi napiš do pošty -  luciejack

  nebo na E-mail - luciejack1@seznam.cz