Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pitbulové jsou prý jen zlí

  vydáno  •  Zvířata · Chovatelství
  Mám doma dva psy a jsou to moje zlatíčka, bez kterých si nedokážu představit jeden jediný den. Když odjíždím na školu v přírodě, tak je mi po nich smutno ještě než odjedu. Loučím se s nimi hodně hodně dlouho...

  Ilustrační fotografie - Pes, dívka, zvířecí terapie, © Profimedia.cz

  Mám doma amerického pitbula a anglického kokra. Pitbulovi bude v říjnu pět let a kokrovi v srpnu tři roky. Jesinka (to je kokr) je moje takové malé mazlivé zlatíčko, se kterým si můžu kdykoliv a kdekoliv hrát. Ron (to je pitbul) je také moje zlatíčko, se kterým si ale nemůžu zas tolik hrát, protože má epileptické záchvaty a nesmí dělat prudké pohyby.

  Všichni říkají, že pitbulové jsou zlí, ale není to tak docela pravda. Když bude pán pitbula od malička jenom mlátit bez důvodu, tak bude zlý, protože ho páníček mlátil. Ale jsou také pitbulové, kteří jsou hodní, mazliví a hraví (jako náš Ron). To proto, že ne že by je někdo rozmazloval (i když to tak někdo dělá), ale protože ho páníček uhodil pouze když něco udělal.

  Ale musíme myslet i na výchovu psa. Ron je neposlušný a neposlouchá na slovo. Poslouchá, jenom když se mu chce, ale je to rodinný mazlíček. Jesinka poslouchá, ale nedá se říct že na slovo, protože většinou poslechne jenom mě. S výchovou psa musíte začít kolem měsíce od doby, co ho máte doma. Musíte začínat jednoduššími triky, jako třeba povely "sedni", "lehni" nebo "zůstaň".

  Atlas psů

  O psích plemenech se více dozvíš v ATLASU PSŮ na hobby.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (52)

  Příspěvek z 23. srpna 2009 v 8:26.
  Májinta v něm napsala:

  Reakce na Kakos:

  když ho nebudeš provokovat tak ti nic neudělá5

  Příspěvek z 18. srpna 2009 v 11:15.
  hoperka-honey v něm napsal:

  Reakce na Májinta:

  diiky... no něco o psech přece jen vím... převážně právě o bojových a loveckých plemenech... a vím můj strýc má dva stafordy kteří měly opravdu tvrdou výchovu... ale jsou to mazlííííci...prostě uplní zlatíčka a poslouchají na slovo...

  Příspěvek z 1. srpna 2009 v 6:53.
  Kakos v něm napsal:

  Reakce na Májinta:

  A co když se k němu budu chovat s láskou,ale von stejně někoho napadne hmmmmm