Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Planet Zoo

  vydáno  •  Hry

  Máte rádi zvířata? Co třeba si domů pořídit lva nebo žirafu? Že je to hloupost? Tak úplně ne. Nevěříte? Tak vám představím jednu videohru, která mě velmi zaujala.

  Planet zoo, © centrumher

  Vítejte u mého prvního článku. Dnes vám chci představit videohru Planet Zoo. Jak už název napovídá, jedná se o virtuální zoo.

  Popis hry

  Hra byla vydána v listopadu 2019. Vaším úkolem je vybudovat co nejlepší zoo tak, aby byli spokojeni návštěvníci i zvířata. Návštěvníkům budou vadit znuděná zvířata, špatný výhled na ně, viditelnost chatek ošetřovatelů nebo absence stánků s jídlem či pitím. Naopak zvířata budou vystresovaná, pokud jejich výběh bude moc malý, nebude kopírovat jejich přirozené prostředí, nebudou mít hračky nebo jejich skupina bude moc malá nebo příliš velká. Ale pokud budete trpěliví a pečliví, budou obě strany spokojeny. :-)

  Hra má čtyři módy

  Franšíza: Zvířata kupujete od jiných zoo za tzv. záchranářské kredity. Je to snad nejtěžší mód ve hře. Abyste mohli vydělávat, musíte mít dobré potomky s dobrými genetickými hodnotami a ty pak prodat na trhu zvířat za záchranářské kredity.

  Výzva: Začínáte s omezenými financemi. Zvířata se dají koupit na burze za normální peníze, ale i za záchranářské kredity.

  Kariéra: Odemykáte si různé scénáře a úkoly, které musíte plnit.

  Sandbox: Tady máte neomezené finance, takže si můžete splnit svůj sen a postavit nejlepší zoo na světě! Nemusíte se starat o to, kolik vaše zoo vydělává.

  Hra má úplně luxusní grafiku. Zvířata vypadají a chovají se jako živá, výběhy můžou vypadat jako přirozené prostředí daného zvířete a dokonce můžete vidět i jednotlivá stébla trávy!

  Hra obsahuje 68 druhů zvířat, v dodatcích jich je 19 a ve speciální edici jsou ještě tři další druhy. Tedy pokud máte speciální edici a všechny dodatky, pak můžete mít v zoo až 90 druhů zvířat!

  Dodatky:

  • Africký balíček
  • Jihoamerický balíček
  • Australský balíček
  • Vodní balíček

  Platidla

  Máme dva druhy platidel. Zaprvé normální peníze a zadruhé záchranářské kredity. Normální peníze získáváte za vstupenky, za plnění úkolů a někdy i za prodej zvířat. Záchranářské kredity jsou trošku těžší na získání. Ty dostanete za to, že vypustíte nějaké zvíře zpět do přírody nebo ho prodáte. Cena se vždy odvíjí od genetické kvality daného jedince.

  Výběhy

  No a ať tu nekecám jen o dodatcích a módech, řeknu vám ještě něco k výběhům.
  Každý druh potřebuje specifické prostředí – to je jasné že?;-)

  Lva nemůžeme umístit do výběhu se sněhem a ledem, patří do výběhu s kratičkou suchou trávou a trochou písku. Výběh taky nemůže být celý prosklený, pak zvířátko nebude mít soukromí a bude nervózní. Taky hodně záleží na rostlinách. Například u lvů dobře vypadají akácie, u pand bambusy, u goril monstery atd.

  Čím je výběh hezčí a upravenější, tím spokojenější budou jeho obyvatelé, ale i návštěvníci. Efektivně vyhlíží i jezírka a vodopády nebo skalní převisy. Hlavně pozor na druh bariér. Nemá smysl dávat pávovi pětimetrové betonové hrazení a tygrovi ohrádku ze živého plotu. Některé druhy potřebují bariéru, po které se nedá šplhat. Jinak vám utečou a není nic příjemného řešit útěk medvěda grizzlyho! :-D

  Není ale nutné všude cpát někdy až nepěkně vyhlížející bariéry. Můžeme udělat třeba vodní příkop a ten zajistit tzv. neviditelnou bariérou, vypadá to opravdu moc hezky!

  Některé výběhy mohou být i průchozí! Ale jen u některých zvířátek, např. u pávů, u makaků apod. Návštěvníci to ocení!

  Hru Planet Zoo vřele doporučuji a doufám, že se vám můj článek líbil!

  Tady se můžete podívat na oficiální trailer ke hře:

  A tady je video ze samotné hry:

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 7. dubna v 10:36.
  Vysa318 v něm napsala:

  ou to bych chtěla :(

  Příspěvek z 7. dubna v 9:07.
  Alpina v něm napsal:

  Hale zrovna je zlevněná o 50%.

  Příspěvek z 31. března v 18:22.
  Alpina v něm napsal:

  Kaja2021: Já třeba také nekupuji hry za plnou cenu. Ale stačí si počkat na nějaký výprodej například na Steamu a hra tě vyjde na zlomek původní ceny.