Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Planeta 51

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Podobně, jako se na Zemi bojíme setkání s mimozemskými civilizacemi, jsou vystrašeni také obyvatelé planety 51. Není divu, že po přistání kosmické lodě rozkáže místní generál najít co nejrychleji astronauta. Zároveň mají vojáci loď bedlivě střežit, aby vetřelec nemohl odletět zpátky.

  Tléma sní o práci v planetáriu., © Intersonic

  Obyvatelé planety 51 jsou sice roztodivné zelené příšerky, ale jejich chování je velmi podobné lidskému. Včetně dobrých i špatných vlastností. Poklid vesmírného maloměsta však rázem zmizí ve chvíli, kdy na zahradě jednoho domku přistane astronaut NASA, kapitán Charles "Chuck" Baker.

  Domnívá se, že nadešel velký okamžik a on objevil neosídlenou planetu. Ovšem krátce na to zjistí, že tu rozhodně není první, natož sám. Přistál uprostřed zahrady zrovna v době, kdy si rodina zelených starousedlíků užívá grilovací párty.

  Kapitán Chuck, zmatený z podivných postaviček místních obyvatel, se dává na útěk. Cestou naráží na další a další potvůrky, které jsou při setkání se zvláštní cizí bytostí vyděšené stejně jako on.

  Celá Planeta 51 je v pohotovosti. Generál vydává rozkaz chytit a zneškodnit nevítaného "mimozemšťana". Chuck se ukryje v planetáriu, ve kterém pracuje jako brigádník šestnáctiletý domorodý "zelenáč" Tléma. Přestože jejich první setkání není úplně nejšťastnější, vznikne mezi nimi opravdové přátelství.

  Z filmu Planeta 51

  Chuck se s Tlémovou pomocí musí dostat k raketě dřív, než odletí zpět na Zemi bez něj. Jenže zkuste někam mimozemšťana propašovat, když není ani trochu zelený.

  Dobrodružná animovaná komedie přichází do českých kin 14. ledna 2010. Autorem scénáře k filmu je Joe Stillman, scenárista filmu Shrek a Shrek 2.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (24)

  Příspěvek z 4. dubna 2010 v 16:01.
  saba-8 v něm napsal:

  ja vyhrat nechci

  14 nechci vyhrat nic ja nevěděla že se o něco soutěží.14141414141414

  Příspěvek z 4. dubna 2010 v 15:58.
  saba-8 v něm napsal:

  saba-8

  planeta 51 je skvělá byla jsem na ni v kině a vypravěla jsem to úplně všem.25    proste palec4

  Příspěvek z 13. února 2010 v 10:55.
  gastan v něm napsal:

  je to superrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  ja som to uz vydela bola som ns tom v manchestry v kine