Alíkovina

Planeta Kepler-438b

vydáno  •  Čtenáři píší Alíkoviny
Pojďte se podívat na článek o dosud nejpodobnější planetu naší Země.

Možná vůbec nejvíce podobná Zemí je planeta Kepler-69c. Je asi o 70 procent větší než ta naše a nachází se v obyvatelné zóně hvězdy podobné našemu slunci. Kepler-39c obíhá svou hvězdu 242 dnů a připomíná tak naši Venuši. Venuše. Astronomové si však nejsou jisti složením planety a tak nevědí, zda by zde mohl existovat život., © NASA/Ames/JPL-Caltech

Mám rád vesmír, tak se s vámi chci podělit o novou zprávu, která obletěla svět. 

Na začátku ledna objevil Vesmírný dalekohled Kepler novou planetu - Kepler-438b. Je super, když se najde nejpodobnější planeta naší Země. Minulý rok v dubnu našel také Vesmírný dalekohled Kepler planetu Kepler-186f, kterou na pomyslném trůnu o nejpodobnější sesterskou planetu Zemi, sesadil právě Kepler-438b. Planety a exoplanety vhodné pro život nacházíme v místech, která se jmenují obyvatelné zóny. NASA, tedy Národní úřad pro letectví a kosmonautiku v lednu připravil žebříček nejpodobnějších planet Zemi, jsou to: již zmiňovaný Kepler-438b, Kepler-442b, Kepler-440b, také zmiňovaný Kepler-186f, Kepler-62f, Kepler-62e, Kepler-296e a Kepler-296f. 

A teď některé zajímavosti o Zemi: Má jeden přirozený satelit - náš Měsíc. Atmosféra obsahuje mnoho plynů, nejvíce jsou zastoupeny tyto plyny: dusík, kyslík, bez kterého bychom neexistovali, argon a oxid uhličitý, který se v současné době podílí na globálním oteplování planety. Orbitální rychlost planety, tedy rychlost planety, která obíhá kolem Slunce, průměrná rychlost je 29,783 km/s. Země má mezi terestrickými planetami největší hustotu. Země má také svého trojana jako například Jupiter. Je jím planetka 2010 TK7. A je také jediná planeta, o které víme, že na ni existuje život.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (2)

Příspěvek z 25. května 2015 v 19:44.
zvedavec v něm napsal:

neeeeeeeeeeeeeee

Příspěvek z 19. května 2015 ve 20:30.
zanulka11 v něm napsala:

???

Na Jupiteru je život ?