Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Planeta Kepler-438b

  vydáno  •  informatika
  Pojďte se podívat na článek o dosud nejpodobnější planetu naší Země.

  Možná vůbec nejvíce podobná Zemí je planeta Kepler-69c. Je asi o 70 procent větší než ta naše a nachází se v obyvatelné zóně hvězdy podobné našemu slunci. Kepler-39c obíhá svou hvězdu 242 dnů a připomíná tak naši Venuši. Venuše. Astronomové si však nejsou jisti složením planety a tak nevědí, zda by zde mohl existovat život., © NASA/Ames/JPL-Caltech

  Mám rád vesmír, tak se s vámi chci podělit o novou zprávu, která obletěla svět. 

  Na začátku ledna objevil Vesmírný dalekohled Kepler novou planetu - Kepler-438b. Je super, když se najde nejpodobnější planeta naší Země. Minulý rok v dubnu našel také Vesmírný dalekohled Kepler planetu Kepler-186f, kterou na pomyslném trůnu o nejpodobnější sesterskou planetu Zemi, sesadil právě Kepler-438b. Planety a exoplanety vhodné pro život nacházíme v místech, která se jmenují obyvatelné zóny. NASA, tedy Národní úřad pro letectví a kosmonautiku v lednu připravil žebříček nejpodobnějších planet Zemi, jsou to: již zmiňovaný Kepler-438b, Kepler-442b, Kepler-440b, také zmiňovaný Kepler-186f, Kepler-62f, Kepler-62e, Kepler-296e a Kepler-296f. 

  A teď některé zajímavosti o Zemi: Má jeden přirozený satelit - náš Měsíc. Atmosféra obsahuje mnoho plynů, nejvíce jsou zastoupeny tyto plyny: dusík, kyslík, bez kterého bychom neexistovali, argon a oxid uhličitý, který se v současné době podílí na globálním oteplování planety. Orbitální rychlost planety, tedy rychlost planety, která obíhá kolem Slunce, průměrná rychlost je 29,783 km/s. Země má mezi terestrickými planetami největší hustotu. Země má také svého trojana jako například Jupiter. Je jím planetka 2010 TK7. A je také jediná planeta, o které víme, že na ni existuje život.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 25. května 2015 v 19:44.
  zvedavec v něm napsal:

  Reakce na zanulka11:

  neeeeeeeeeeeeeee

  Příspěvek z 19. května 2015 ve 20:30.
  zanulka11 v něm napsala:

  ???

  Na Jupiteru je život ?