Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Planeta Quatros je v nebezpečí. Zachrání ji hrdinové z Hero Factory?

  vydáno  •  Hry, hračky
  S jistou dávkou nadsázky je planeta Země tak trochu i planetou LEGO. Nevěříte? Kromě 7 miliard lidí na ní jsou také 4 miliardy LEGO figurek. Není tedy divu, že vývojáři této oblíbené hry vymýšlejí situace, za kterých by se mohli hrdinové z barevných kostiček vydat k jiné planetě. Abychom dosáhli na Měsíc, stačilo by prý udělat věž ze 40 miliard LEGO kostek.

  Obří škorpión - jeden ze zločinců galaxie, Hero Factory., © archiv LEGO

  Máte-li dostatečné množství fantazie, můžete se na jinou planetu přenést takřka okamžitě. A to díky továrně na hrdiny - Hero Factory. Právě ta navrhuje, sestavuje a vysílá robohrdiny, aby se utkali se zločinci, vyřešili krizové situace a obnovili mír v celé galaxii - 24 hodin denně, sedm dnů v týdnu, 365 dnů v roce. Hero Factory se nachází v úžasném městě Makuhero City, moderní rozrůstající se metropoli s mnoha čtvrtěmi, které jsou domovem miliónů robotů.

  V Hero Factory zachytili nouzové volání z planety džungle Quatros, na níž existují pouze techno-organické formy života. Někdejší civilní inženýr z Hero Factory Aldous Witch ohlásil, že uvízl na planetě a obklíčila jej nebezpečná zvířata.

  Fotogalerie

  Profesoru Witchovi byl vyslán na pomoc nováček v Hero Factory Rocka. Brzy zaslal zprávu, že se jedná o nestabilní a velmi divokou planetu. Chráněná přírodní rezervace je nyní nebezpečným místem, kde na každého útočí všelijací tvorové.

  Na místo byl spěšně vyslán nový tým. Aby hrdinové vůbec mohli nebezpečí na planetě Quatros čelit, byli vybaveni zvířecím brněním se speciálními schopnostmi, díky nimž mohou létat, mají drápy na svoji obranu, sílu nosorožce.

  Poté, co se hrdinové spojili s Rockou, zjistili, že profesor Witch odhalil vzácná naleziště přírodního Quaza minerálu, jež hrdě nosí každý hrdina na prsou. Surový Quaza kámen přeměnil mírného profesora v mocného a krutého tyrana, který si začal říkat Šaman. Šaman, jenž ovládá některé tvory planety, sebral Stormerovi jeho letadlo a krade poslední Quaza zásoby na planetě.

  Víte, že...

  • bylo vyrobeno tolik LEGO® kostek, že jich na každého člověka připadne 70?
  • děti na celém světě stráví ročně hrou s LEGO kostkami přibližně pět miliard hodin?
  • pomocí šesti LEGO kostek 2x4 lze vytvořit 915 miliónů různých kombinací?
  • LEGO Group ročně vyrobí kolem 306 typů koleček a je tak největším výrobcem pneumatik na světě?
  • každou vteřinu se prodá 7 stavebnic LEGO?
  • svět obývají 4 miliardy LEGO figurek?
  • věž sestavená ze 40 miliard LEGO kostek by dosáhla až na Měsíc?

  LEGO: příběh hračky století

  LEGO je v dánštině zkratkou slov LEG GODT (v angličtině "play well"), znamená to volně přeloženo "pěkně si hrát". Když Ole Kirk Christiansen, patentoval v Kodani v lednu 1958 LEGO kostičku, netušil, že se svým nápadem zaujme doslova celý svět. Příběh slavné kostičky však začal už koncem roku 1940. Tehdy objevil Ole Kirk Christiansen plast jako ideální materiál pro výrobu hraček – a vyvinul prototyp LEGO kostky. Do roku 1958 systém stále zdokonaloval, až nakonec patentoval kostky s modelem spojování, jaký známe dodnes.

  V současnosti má LEGO 2400 různých stavebních částí. Se šesti kostkami (o rozměru 2x4) můžete vytvořit více než 915 miliónů kombinací! Doslova celosvětová obliba vynesla na konci roku 2000 v americkém časopise Fortune Magazine ocenění hračka století.

  LEGO Group má centrálu v dánském Billundu a je pátým největším výrobcem hraček na světě v porovnání obratu. Stavebnice a další výrobky této společnosti se prodávají ve 130 zemích světa.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Goood_shopík v něm napsal:

  Lego

  Lego je bomba :) kdysi sem měl jedno v 3 byli to nějake autička...ale postreacel sem to :( pak asi do 11 sem měl scheva či jak se to jmenovalo....lego by se mi tedka hodilo :)

  Příspěvek z 29. listopadu 2011 v 8:07.
  martinka1234567890 v něm napsala:

  Reakce na martinka1234567890:

  miluju LEGO7

  Příspěvek z 29. listopadu 2011 v 8:06.
  martinka1234567890 v něm napsala:

  LEGO

  já jsem sice holka ale mám ráda LEGO.25