Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Planeta vysílá SOS

  vydáno  •  Volný čas venku
  Na Alíka jsem se přihlásila se záměrem, aby i lidé mladšího věku věděli o tom, co se děje naší planetě. I když to není úplně příjemné říkat pravdu o tom, jak se chováme, ale je to nutné.

  Protestní akce hnutí Greenpeace u lanžhotského plynovodu (středa, 28. května 2014)., © MAFRA

  Když jsem se poprvé dozvěděla o tom, že planeta potřebuje naši pomoc bylo mi 5 let. I v tu chvíli jsem chápala, že to tak nemá být a rozhodla jsem se, že zkusím napsat někomu vlivnému v česku (v tu dobu jsem si myslela že česko je celá obrovská planeta, aby se zkusil prosadit v česku za ochranu naší planety.

  Po roce (to jsem nastupovala do školy) jsem byla zklamaná, že neodpověděl, a tak jsem si myslela, že už to nemá cenu. Rodiče ale posílají peníze Green peace a napadlo je, že mě to bude zajímat a proto jsem neztratila naději, že Zemi ještě můžeme zachránit. Teď, když na to vzpomínám jsem na sebe hrdá, ale ani teď se za sebe nestydím.

  Například se snažím, aby škola do které chodím, byla ekologická (Ekologie- věda která se zajímá jak na sebe různé organismy reagují), udělala jsem na to prezentaci a sestavila EKO tým, se kterým budeme z naší školy dělat Zelenou (ekologickou) školu. A daří se mi to. Zkuste to taky. Pomáhejte Zemi od odpadků. Buďte ekologičtí.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 2. dubna 2017 ve 20:35.
  Češtinář v něm napsal:

  Škoda, že...

  Škoda, že ses v článku víc nesoustředila na to, v čem tedy ta naše planeta potřebuje pomoci, jak ji máme chránit. To, že je potřeba se "chovat ekologicky", dětem, které o tom nic nevědí, nic neřekne.
  Jinak je to, jak o světě přemýšlíš a co se snažíš dělat, samozřejmě chvályhodné.

  Příspěvek z 2. dubna 2017 ve 12:14.
  Verča-22 v něm napsala:

  Reakce na Danny987:

  Přesně

  Příspěvek z 2. dubna 2017 v 11:20.
  Danny987 v něm napsal:

  Super!

  Kéž by bylo takových lidí víc! :)