Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Plány do budoucna

  vydáno  •  Budoucnost

  Přemýšleli jste někdy nad tím, co budete v budoucnosti dělat?
  Kam půjdete na vysokou školu?
  Kde budete pracovat?
  Kde budete bydlet?

  Budoucnost, © Agent-PTA

  Nedávno jsem o tom začala přemýšlet poměrně často, došlo mi totiž, že za tři roky budu dělat maturitu a budu si vybírat vysokou školu. Zatím ale nemám ponětí o tom, co budu dělat. Říkáte si, že bych měla mít nějaké zájmy? Tak to mám, ale je jich tolik, že si nemohu vybrat. Baví mě kreslit, baví mě psát povídky, baví mě fotografovat, baví mě matematika, baví mě sport, baví mě jazyky, ale co si mám vybrat? Když to tak shrnu, tak se můžu věnovat sportu, psaní povídek, kreslení a fotografování ve volném čas, ale pořád si budu muset vybrat mezi jazyky a matematikou. Také máte hodně zájmů a nemůžete si vybrat? Nebo už máte od první třídy jasno, kam půjdete na vysokou školu a čemu se budete celý život věnovat? Půjdete vůbec na vysokou, nebo si myslíte, že je to pouze ztráta času?

  A tím navazuji i na práci, která bude následovat hned po vysoké škole, nebo po maturitě. Chci dělat něco, co mě bude bavit, ale také mě to dokáže uživit. Přemýšlela jsem nad účetní, ale nechci se pořád přehrabovat v papírech. Snažím se přijít na něco, co bude prostě to pravé, ale co to je? Kam mám směřovat, nebo na co se mám soustředit? Moji spolužáci už mají celkem jasno v tom, kde budou pracovat, ale já na to přijít prostě nemůžu! A co vy? Už víte, jaké povolání na vás čeká? Nebo si myslíte, že na to máte ještě dost času? Myslíte si, že budete mít dost peněz, abyste se uživili a mohli si zaplatit bydlení?

  Já si už začínám šetřit na budoucí bydlení a až budu moct, tak budu pravidelně chodit na brigády, abych si mohla koupit byt na hypotéku. Bydlení v podnájmu se mi totiž zdá jako vyhazování peněz, protože každý měsíc platíte, a nakonec vám z toho nic nezbude, ale zato když platíte hypotéku, tak vám po ní zbude byt, nebo dům.
  Nezdá se vám divné, že ve svých skoro 15. letech si už začínám šetřit na byt? Nemyslíte si, že je to moc brzo? Jsem skutečně tak moc divná, nebo o tom občas přemýšlíte také? Nedávno jsem si udělala plán toho, jak bych chtěla, aby můj byt vypadal. Celkem mě překvapilo, že by mi stačilo 18 m2, a to i s koupelnou, kuchyní i ložnicí. Je toto normální? Děláte si také plánky toho, jak byste chtěli, aby váš byt nebo dům vypadal?

  Máte z budoucnosti strach, nebo se těšíte?
  Chcete si budoucnost dokonale naplánovat, nebo čekáte na to, co život přinese?

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  Příspěvek z 2. června 2020 v 17:41.
  JáJá1 v něm napsal:

  Taky chválím článek, 5 tlapek, já jsem zase chtěl být prezidentem.(8:O)

  Příspěvek z 1. května 2020 ve 23:30, upravený vzápětí.
  lékařský v něm napsal:

  Tak já už měl také plno návrhů, jaké povolání bych chtěl dělat. :-) Jako menší jsem chtěl být řidič nějakého dopravního prostředku, protože dopravní prostředky byly pro mě ohromující. :-D
  Pak se to změnilo na učitele, ale upřímně, když teď už pár let chodím na druhý stupeň, tak mi připadá, že to úplně snadná práce nebude. No a teď jaksi zvažuju, že budu technik přes počítače. Uvidím.
  A jinak si myslím, že šetřit na nějaký byt už třeba v 15ti letech je docela dobrý nápad. ;-)

  Jinak moc pěkný článek, chválím. :-)

  Příspěvek z 1. května 2020 v 17:01.
  Morell v něm napsala:

  hmmm, někomu se místo ve světě hledá těžko. Už jsem roky po škole a opět si hledám zaměstnání, protože zatím mě každé z ních frustrovalo, nepatřila jsem tam.
  Moc hezký článek.