Alíkovina

Pletení - pro někoho koníček pro babičky, pro mě zábava

vydáno  •  Volný čas doma
Jako každý týden i tentokrát jsme měli informatiku, kde jsme měli zhotovit svůj životopis. Paní učitelka chtěla, abychom k tomuto životopisu připojili i naše zájmy. Mezi mé zájmy patří slepování modelů letadel, sbírání známek, propisek, turistických známek, sport a hlavně pletení. Jeden kluk se mi hned začal smát, že mě baví plést, a ostatní se k němu přidali také.

© Radkaa

Tak jsem se divila, čemu se vlastně smějí? Vždyť je to normální, obyčejný koníček, jako například sbírání mincí. No ne? Samozřejmě se mě nikdo nezastal, ale za chvíli mi to už bylo jedno. Přece si kvůli nějakému ... nebudu nic vyčítat, zvlášť když mě pletení baví.

Ale nepochopím, co má kdo proti pletení? Tak se tímto koníčkem baví hlavně babičky, no a? A já, i když jsem levák, jsem po babičce tento talent a zájem zdědila. Vždyť k pletení je potřeba jen vlna, pletací jehlice a chvíle času. Není potřeba ani mnoho peněz.

Nejmenovaného kluka smích přešel až když jsem přišla do školy a na krku jsem měla svou vlastnoručně upletenou šálu. Všem se moc líbila a dva chtěli, abych je to naučila. Jen on na mě závistivě koukal a vůbec se se mnou nebavil. Možná pochopil, že pletení není tak hrozný koníček a přestal se vychechtávat. Nenechte si kazit své zájmy.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (13)

Příspěvek z 2. července 2012 v 8:15.
Girlkalenka v něm napsala:

Děkuji

Moc vám děkuji za povzbudivé slova a za vaše ostatní příspěvky...
Jsem moc ráda že nejsem sama kdo plete 26.
Přeji vám ať se Vám nadále daří v ručních pracích a posílám krásný pozdrav .


                                                                                              Girlkalenka


Příspěvek z 29. června 2012 v 16:35.
MonaMona9 v něm napsala:

Já taky

Ahoj,taky se mi všichni smějí kvůli ručním precím,vím jak se asi cítíš... 13

Příspěvek z 20. června 2012 ve 21:40.
adeliti v něm napsala:

Pletení

Vždycky se mi líbilo jak někdo plete, určitě bych se to jednou chtěla naučit :))