Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Plzeň – zajímavá místa

  vydáno  •  cestování · města a místa

  Znáte Plzeň? Ať už ano, či ne, v tomto článku bych vám ráda popsala několik zajímavých míst v Plzni, jako například zoo, divadlo a podobně. Plzeň sice není moje rodné město, ale často tam jezdím za tetou, takže to tam dobře znám.

  ZOO V PLZNI, © Bekyna

  Velká synagoga

  Asi největší památkou v Plzni je Velká synagoga, protože je to největší synagoga v České republice, druhá největší synagoga v Evropě a třetí největší synagoga na světě, takže ačkoliv jsme velmi malý stát, máme u nás velmi zajímavé památky. Synagoga byla postavena v letech 1888–1893 v maursko-románském slohu, konají se v ní různé koncerty a výstavy.

  Synagoga v Plzni, © majdula2000

  Zoo

  Jako další bych vás ráda upozornila na krásnou plzeňskou zoo, kde chovají největšího varana na světě, ale také medvědy, žirafy, nosorožce, opice, hrochy, ale i pavouky a hady. Mají zde také DinoPark.

  ZOO v Plzni

  ZOO v Plzni

  Techmania

  Dále bych vás ráda pozvala do Techmanie v Plzni, která je opravdu velmi zajímavá a určitě se vám tam bude líbit, jako mně. Mimo různých chemických a vědeckých pokusů si tady můžete také zajít do 3D planetária. Uvnitř budovy se to dělí na několik „kapitol“ jako vodní svět, malá věda nebo kolonizace Marsu. Mimo to je to také areál podniku Auto ŠKODA Plzeň.

  V interiéru Techmánie v Plzni, © Pralinka2

  Strašidla a loutky

  Teď bych ráda pozdvihla také dvě krásná dětská muzeum na plzeňském náměstí. To první je muzeum strašidel, kde můžete vidět například čarodějnice, vodníky, draky a čerty, ale hlavně kníže Radouše. A to druhé muzeum je muzeum loutek, které má připomínat plzeňskou loutkářskou tradici a uvidíte tady také Spejbla a Hurvínka.

  Spejbl a Hurvínek v Plzni, © Mari1

  Muzeum strašidel v Plzni - Dračice, © Mari1

  Botanická zahrada

  Jako další bych vás pozvala do nádherné botanické zahrady, která je v blízkosti centra Plzně. Velkou krásou botanické zahrady je velký botanický skleník s pěknými sbírkami rostlin, jako další krásné místo zde je asijská zahrada, kde je mnoho vzácných stromků a keříků. A je zde i oblast australská, etiopská a neotropická.

  Zámek Zbiroh

  Zámek Zbiroh vznikl ve 13. století a nachází se asi jeden kilometr od města Plzeň. Je postavený v románsko-gotickém slohu. Původní části hradu tady doplňuje nejstarší stojící hlásná věž v ČR a je tady také nejhlubší studna v Evropě.

  Divadlo

  A jako poslední bych vám chtěla krátce něco říct o divadlech v Plzni, mají zde dvě divadla, jedno starší a jedno zcela nové. Starší divadlo je zároveň také hlavní divadlo Plzně, má tři scény a oficiálně se jmenuje Divadlo Josefa Kajetána Tyla. A nové divadlo, které bylo postaveno v roce 2014, má jenom dvě scény a oficiální jméno je také Divadlo Josefa Kajetána Tyla.

  Nové divadlo v Plzni, © majdula2000

  A to je vše, v Plzni mají ještě daleko více zajímavých míst, ale to už si můžete dohledat sami, pokud by vás to zajímalo, doufám že se vám krátká ukázka města Plzeň líbila a určitě si tam jeďte udělat výlet. Já jsem tam byla už mnohokrát a vždycky jsem objevila ještě něco, čeho jsem si předtím nevšimla.

  Mějte se hezky, Bekyna.

  Autorka: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Bětka_H v něm napsala:

  Hezký článek 5 tlapek

  Uizpresident v něm napsal:

  Bydlím tam.

  unous v něm napsala:

  V Plzni jsem ještě nikdy nebyla, ale ráda bych se tam někdy podívala! místa, co popisuješ jsou parádní :D