Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Po letech jsem znovu objevila jojo. Je to super zábava

  vydáno  •  Volný čas doma · Hry, hračky
  K joju jsem se poprvé v životě dostala asi ve čtyřech letech. Byla jsem nemocná, neměla co dělat a nudila se. Byla jsem totiž dost hyperaktivní dítě a štvalo mě, že nemůžu ven. Mamka se mě pokusila zabavit a tak mi dala jojo, abych si hrála. Vůbec mi to ze začátku nešlo.

  Prý to ale jde poměrně snadno. Když tak přítel youtube vypomůže., © MAFRA

  Za chvíli jsem to ale už zvládla třikrát dolů a nahoru. Stejně mě to ale moc nechytlo, takže jsem od té doby na jojo ani nesáhla. Popravdě jsem ani nevěděla, že ho mám doma. Samozřejmě jsem ale stále něco podnikala. Bavilo mě kreslení, vyrábění, sport a hlavně tancování. Až do letošního jara jsem doma hodně tancovala a dělala aerobik. Učila jsem se různé kroky, hrozně mě to bavilo a byla jsem docela šikovná, ale pak se mi nějak přestalo dařit ve škole. Do té doby jsem nosila jedničky a dvojky, pak jsem začala nosit už i trojky. 

  Nejdřív jsem to nijak neřešila, ačkoliv mi vycházela na vysvědčení trojka z angličtiny. Řekla jsem si, že angličtina je zbytečná (skutečnost je samozřejmě jiná) a že když mi nepůjde, tak se nic nestane. Jenomže se to začalo kazit i jinde. Už mi nešlo nic kromě biologie a chemie a hrozila mi trojka taky z fyziky. To už přestávala být legrace. I když mi angličtina přijde zbytečná, tak si s ní přece nezkazím vysvědčení, a fyzikou taky ne. Začala jsem se víc učit a na tancování přestala mít čas.

  Utopit spoustu peněz se dá i v jojování. Jedno jojo prostě nestačí. Ceny

  Když jsme se už na konci roku moc neučili, tak jsem chtěla znovu začít s tancováním. Ale už mě to tak nebavilo. Těsně po vysvědčení přijela babička a já musela uklízet v pokojíku, aby tam nebyl nepořádek, a našla jsem jojo. Vzpomněla jsem si, jak mi to ve čtyřech letech vůbec nešlo a nebavilo mě to. Zkusila jsem to a světe, div se, hned napoprvé jsem zvládla poslat jojo 19x nahoru a dolů!

  Řekla jsem si, že jsem dobrá, ale že se chci znovu zlepšit. Začala jsem denně cvičit a chystat se na svoje první vystoupení. Naučila jsem se také nějaké triky pro údržbu joja před vystoupením, aby proběhlo optimálně. Třeba že bych si měla jojo poctivě namotat tak, aby byla šńůrka v jedné lince. Vyzkoušela jsem, jestli jde dobře, nechala ho vyskočit k ruce a chvíli jsem jej nechala ležet smotané na zemi. Po vystoupení by se jojo mělo rozmotat a dát pod knížky, aby se nezauzlovalo, a pak s ním pomalu 5 minut hýbat. 

  Historie joja

  Nejstarší doložitelné zmínky pochází z Řecka. Na kresbě na nádobě z období kolem roku 500 př. n. l. je zobrazen mladík hrající si s jojem. Více informací  najdete v internetové encyklopedi Wikipedie.

  Hned při prvním vystoupení jsem zaznamenala výkon 28. Dál jsem trénovala a udělala jsem si dokonce i plán, kdy mám hýbat náruživěji a kdy méně, a při druhém vystoupení jsem zaznamenala výkon 106, čímž jsem předčila svá očekávání. Do třetího vystoupení jsem se zase zlepšila na 155 a teď, na čtvrtém vystoupení, jsem dosáhla magické hodnoty 200. Zkuste to taky. Uvidíte, že s jojem je zábava.


  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (15)

  Příspěvek z 6. října 2012 v 16:10.
  nicolkabambulka v něm napsala:

  jojo

  jojo je vikajici 16

  Příspěvek z 25. září 2012 v 16:55.
  petunca v něm napsala:

  Reakce na Sauronis:

  já jsem dostala opravdové jojo k narozeninám. Myslím to růžové a je svítící
  http://www.yoyostore.cz/yoya/19-reflex-yoyo-71617003470.html

  Příspěvek z 12. září 2012 v 17:24.
  Krokodýl-Dandy v něm napsala:

  jj

  mě to taky chytlo sice umím jen nahoru a dolů ale líbí se mi to 2616