Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Počteníčko 1: Série urban fantasy

  vydáno  •  Knihy

  Ahoj, rozhodla jsem se vytvořit článek o knihách. Podíváme se na 3 série žánru fantasy.

  Girl with a Book, © darksouls1

  Nejprve si vysvětlíme pojem urban fantasy:

  Ve volném překladu to znamená městská fantasy, děj se tedy odehrává většinou v jednom městě, které opravdu existuje. Většinou má postapokalyptický nádech.

  1. Série Mercedes Thompson, Patricia Briggs
  Díl 1., Měsíční Píseň

  Mercy Thompson je kojotodlak (zjednodušeně, kdo si přečte sérii, pochopí). Její první láska byl vlkodlak. Její soused je Adam Hauptman, Alpha vlkodlaků pro oblast Tri-Cities (oblast ve Státě Washington, najděte si na mapě, autorka z toho místa pochází).

  Jednoho dne je Adam spolu se svou dcerou Jessie unesen. Mercy nehodlá jen přihlížet, což ji a Adama ještě víc spojí. Ať se jí to líbí, nebo ne.

  Adam je správnej chlap, nenechá si rozkazovat, chrání, co je mu drahé, a i když se to Mercy nelíbí, ona je mu hned po Jessie nejdražší. To vede ke spoustě komických momentů (vypíchnu třeba tréning v Adamově garáži).

  Pokud se vám série zalíbí, můžu jen doporučit sérii Alfa a Omega od stejné autorky, je ze stejného světa. Ale o tom někdy jindy.

  Nikdy jsem si neoblíbila postavu Bena, kdo si přečte, pochopí. A co mě pobavilo, je, že Mercy omotala Branovo auto kolem stromu.... doslova. (Bylo jí asi 15 a vsadila se s jeho synem Samem, takhle to dopadlo.)

  2. Série Kate Daniels, Ilona Andrews
  Díl 1., Magie Mrtvých

  Atlanta by byla příjemným místem k životu, jen kdyby nebylo magie...
  Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Ale pak se technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stejně nevypočitatelně, jako se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů.

  Kate Daniels, žoldačka, které se smůla lepí na paty, se živí odstraňováním těchto problémů.

  Celou sérii mám přečtenou více než jednou, a s očekáváním čekám další díly. Některé byly slabší, jiné fakt super.

  Kate je správně drsná, ale ve správných chvílích ukáže emoce, když jí dochází že může vše ztratit. Navíc Kate ovládá velmi zvláštní druh magie (nechci toho moc prozradit).

  Pán šelem (vlastním jménem Curran Lennart) je fakt skvělý, nenechá se vyvést z míry, to na něm miluju. Hádají se spolu jako staří manželé, ale můžu říct, že u některých dílů jsem fakt brečela.

  Další dost zajímavé postavy jsou Andrea, Jim, Derek nebo Mama Bee.

  Zdroj popisu: www.databazeknih.cz/knihy/kate-daniels-magie-mrtvych-73144?show=alldesc

  3. Série Nástroje Smrti, Cassandra Clare
  Clary Fray žije normální život puberťačky, ale jen do chvíle, kdy sfoukne z narozeninového dortu 15 svíček (v seriálu nazvaném Shadowhunters: The Mortal Instruments slaví 18. narozeniny). Zjišťuje, že není tím, kým si myslí, že je, smrtelníkem. Patří k dlouhému rodokmenu Lovců stínu, kteří ochraňují svět lidí před démony a dalšími stvořeními temnoty (říkají jim Podsvěťané). Na cestě za kompletní proměnou z bezstarostné středoškolačky v obávanou mstitelku jí pomáhá Jace, zkušený lovec stínů, stejně jako jeho nevlastní sourozenci Isabella a Alec Lightwoodovi, nejlepší přítel Simon nebo nejvyšší čaroděj Brooklynu Magnus Bane. Zlo se probudilo, válka dobra proti zlu začíná. Všechny ty známé legendy jsou skutečné.

  Hrdinové používají runy, které vypadají jako tetování, mohou se jimi zneviditelnit, dodat si sílu, léčit se jimi, pro smrtelníky jsou ale smrtící.

  Knihám předchází série Pekelné stroje, která sleduje Jaceova předka Willa, v Anglii 19. století. Na sérii Nástroje smrti pak navazuje série Temné lsti, sledující boj s osudem zamilovaných lovců stínů z institutu v Los Angeles. Každá série má něco do sebe, u příběhu Emmy a Juliana (Temné lsti) jsem dost brečela.

  Zdroj popisu: www.csfd.cz/film/415305-shadowhunters-the-mortal-instruments/prehled/

  Vybrala jsem 3 série, které mě nejvíc baví. Je jich samozřejmě mnohem více, ale o tom někdy příště, nic se nemá přehánět.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!