Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Podkrušnohorský zoopark najdete v Chomutově

  vydáno  •  Zvířata · ZOO
  Ačkoli je jednou z nejmladších českých zoo, pyšní se největší rozlohu - 120 hektarů. Mezi největší oblíbence návštěvníků patří levhart sněžný, velbloud dvouhrbý či zubr evropský. Podkrušnohorský zoopark najdete na okraji města Chomutov směrem na Jirkov, poblíž známého Kamencového jezera.

  Podkrušnohorský zoopark byl v Chomutově , © Martina Andělová

  V Podkrušnohorském zooparku můžete sledovat přes 160 druhů zvířat o 1 000 jedincích. Mezi nimi je 14 ohrožených druhů zařazených do Evropských záchranných programů. 

  Z kriticky ohrožených zvířat tu chovají např. daňka mezopotámského, jelena bucharského, jelena milu, pižmoně grónského, tuleně kuželozubého, koně Převalského, druh divokého asijského osla onagera, levharta sněžného – irbise, největší kunovitou evropskou šelmu - rosomáka. Součástí zooparku je rozlehklé Eurosafari, kterým projíždí Safari Expres. 

  Při návštěvě největší zoologické zahrady v České republice si nenechte ujít víkendové komentované krmení zvířat, projížďku zoovláčkem Lokálkou Amálkou, prohlídku statku domácích zvířat nebo terária. Děti si mohou čas strávený u nás zpestřit návštěvou Dětské zoo s kontaktními zvířaty, nebo lanového centra.

  Přilehlý skanzen Stará Ves je volně přístupný a kromě prohlídky interiéru a exteriéru krušnohorského statku, větrného mlýna holandského typu a roubenky se tady v návštěvnické sezóně odehrávají oslavy tradičních svátků jako Dožínky, Velikonoce či adventní neděle.

  Větrný mlýn v Chomutově.

  Mnoho vzdělávacích a volnočasových aktivit pro děti zajišťuje Ekocentrum. Kromě pestré nabídky výukových programů pro školy, ekokroužku a prázdninových příměstských táborů vyhlašuje nejrůznější soutěže a informuje o celoevropských kampaních zaměřených na ochranu zvířat a přírody.

  podkrušnohorský zoopark v chomutově

  Byl založen v roce 1975 a je zaměřen na chov zvířat Eurasie. Některá z nich obývají prostorné výběhy v klasické části zooparku, mnoho dalších druhů je možné pozorovat v Eurosafari, kam se dostanete jen terénním vozem – Safari expresem. Do zooparku je možné přijít i za kulturou. První kulturní akcí pro návštěvníky je Den Země v sobotu 17. 4. 2010. Oslavy 35. výročí založení zooparku proběhnou 8. 5. 2010 a den plný pohádek a her pro děti připravujeme na 29. 5. 2010. Více informací, galerii zvířat, návštěvnický servis a mnoho dalšího najdete na www.zoopark.cz

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. března 2010 v 18:16.
  didi89 v něm napsal:

  je supr

  ja mam nejradsi ze zooo chomutov opicky kone vlky amedvidky25

  Příspěvek z 22. března 2010 ve 22:22.
  Radkaa v něm napsala:

  Reakce na peksi:

  Ahoj, více o soutěži se dozvíš, když navštívíš část označenou soutěže a nebo když si klikneš na ten nápis na okénku, kde je informace o soutěži. Tak jsou otázky a další věci, které hledáš.16

  Příspěvek z 22. března 2010 ve 21:45.
  peksi v něm napsal:

  nic tam neni

  jelikoz sem z chomutova tak sem chtel to zkusit ale neni tam napsany jak se soutezi a skoro vubec nic o soutezi13