Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Podobnost čistě náhodná? Aneb krást se fakt nemá!

  vydáno  •  Tanec
  Mnoho lidí si myslí, jak je břišní tanec strašně jednoduchý, ale mýlí se. Já sama ho tancuji čtvrtým rokem. Má to své kouzlo a půvab, pohybovat se do rytmu hudby lehce a přesně. Mít kolem sebe všechny ty ozdoby je krásný pocit.

  Nábřeží řeky Temže., © Radkaa

  Má také léčebné účinky - při tanci třeba používáme svaly, které při běžném životě nepoužijeme, pomáhá udržovat rovná záda, působí na plodnost a kdo si přeje být štíhlý, nepromarní. Ale před začátkem doporučuji protáhnout si tělo, jinak by mohlo při tanci ošklivě bolet.

  V orientálním tanci se střídá několik základních figur, které se pak různě kombinují. V tanci na sebe plynně navazují, aby nevypadal jako cvičení aerobiku.

  Takhle ne!

  Opisovat se nemá. Ačkoli při odesílání článku potvrzujete, že jste jeho autory, není to, bohužel, často pravda. Stále je dost takových, kteří k pár vlastním slovům přilepí zkopírovaný (ukradený) text). Jen se podívejte, jak autorka "tvořila" a srovnejte její řádky s heselm ve Wikipedii! Za podobné články bodíky odečítáme!

  Celkový vzhled tance se může u různých stylů dost lišit. Jednou je spíše vlnivý a pomalý, jindy rychlý a třesavý. U orientálního tance je velmi významná osobnost tanečnice, jež se v tanci odráží. Důležitý je také výraz a mimika, která mu dodává na svěžesti, energičnosti a je jeho nedílnou součástí.

  Na tanečnici by mělo být vidět, že ji tanec baví, má z něj radost a všechny pohyby jsou pro ni přirozené. Pro začátečnice bývá často obtížné provést některé prvky, protože tělo je ještě ztuhlé a nepoddajné. Po 3-4 měsících se ale svaly začínají postupně protahovat a uvolňovat a tanečnice si už nepřipadají tolik neohrabané. Největší satisfakcí je pak radost z improvizovaného tance, kdy si žena tančí podle své momentální nálady a pocitů.

  Přezdívka autorky článku opsaného z Wikipedie a doplněného pouze vlastním úvodem - Leila01

  Takhle ano

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (104)

  Příspěvek z 16. prosince 2009 v 15:11.
  stadour v něm napsal:

  Tohle jsem zkopíroval z Wikipedie jako referát do školy:


  Yellowstonský národní park se rozkládá na severozápadě státu Wyoming (91 % parku), na jihozápadě státu Montana (7,6 % parku) a jihovýchodě státu Idaho (1,4 % parku). Rozprostírá se na území o rozloze 8987 km² na území Skalnatých hor. Je nejstarším národním parkem na světě. Byl založen v roce 1872 presidentem USA Ulyssem Simpsonem Grantem, který se zaměřil na ochranu přírodního bohatství.


  Takže jsem vlastně ve vašem uvažování zloděj ne?? Nechcete mě rovnou zavřít??? :-D

  Příspěvek z 31. října 2009 v 8:31.
  nikkisek123 v něm napsal:

  proč? musí bít všichni tak zlí

  skoro každej to říká když má blbou náladu přeba nějaké dítě to říká o rodičích protože má malého sourozence a myslí si že rodiče berou ohled jenom na malího nikoliv na toho staršího ale to není pravda rodiče si všímaj víc toho malího protože na toho staršího se mužou spolehnout víc než na toho malího a já to zažila tk myslela jsem si že bero ví ohled na menšího bratra a tky brali protože na mě je vjetší spoleh2121

  Příspěvek z 25. srpna 2009 v 17:20.
  Bajíček v něm napsal:

  Reakce na Radeček-6-6-7:

  Jo a na ětch novinkách ,že kluk stahoval písničky z internetu tak tam je dávaj taky pro to ,aby si je lidi stahovali a z tou pokutou to ti nikdo neuvěří.