Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Podvodné webové stránky

  vydáno  •  Internet

  Není novinkou, že na internetu je mnoho podvodných internetových stránek, my si ukážeme ty nejtypičtější a můj příběh s jednou takovou stránkou...

  Podvodná stránka, © MartinXP

  Nejtypičtější typ podvodných stránek je podle mě, že vyplníte pár otázek, kde po vás nechtějí nic osobního a odměnou za to vám dají „produktíček zadarmíčko a nebo se slevičkou“. Většinou se vás ptají i na e-mail, a jakmile ho zadáte, phising může začít! Bum! 10 e-mailů! Bum! Dalších 20 e-mailů! A další! A Další! A ratatatata!!!! V tu chvíli, kdy jste zmáčkli „odeslat“, váš e-mail se najednou stane zbožím, které se rozhodně bude prodávat! Já to řeším takhle: Pokud si nejsem jistý nebo chci být anonymní, používám tak zvaný 10 minutový e-mail, který je volně dostupný na adrese 10minutemail.net/, kde máte zcela anonymní e-mail bez registrace.

  To jsem jednou narazil na reklamu na webové adrese podobné, jako když si asi sednete zadkem na klávesnici, a vesele mě vítala: „Dobrý den! Děkuje že využíváte služeb UPC! Jako odměnu pro vás jsme si nachystali pár produktů zadarmo! Stačí nám pouze zodpovědět pár otázek!“ Samozřejmě komentáře typu „OMG ono to fakt přišlo“ atd., samozřejmě podvodné.

  Já jsem si pro vás připravil podobnou stránku, ale nebojte se, je moje a má pouze ukazovat, jak taková stránka může vypadat. Schválně si zkuste něco objednat! Dostupná je na adrese: check-alik.webnode.cz/ . Pečlivě si ji prohlédněte a potom mi v komentářích řekněte, jestli byste takové stránce uvěřili. Samozřejmě co jsem zodpověděl všechny otázky, mohl jsem si vybrat telefon za 45,00 Kč. Samozřejmě jsem na takovou reklamu za měsíc narazil znova a poznal, jaký je to podvod. Protože tam byly komentáře úplně stejné jako před měsícem, a stále „před 44 minutami“. Narazili jste na podobnou, nebo dokonce stejnou reklamu? Jestli jo, tak to prosím napište do komentářů. Jaké z toho plyne ponaučení? Nevěřte všemu, co je na internetu!

  • phising je zasílání lživých e-mailů
  • - tak zadarmo, jo??
  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (23)

  Příspěvek z 13. dubna v 19:44.
  MartinXP v něm napsal:

  Oznamuji že všechny webové stránky byly ukončeny. Děkuji za pozornost.

  Příspěvek z 18. února ve 14:21.
  MartinXP v něm napsal:

  tdm: Neboj se, nic se nestane, pouze na tebe vyjede že dárek za chvíli obdržíš, stránku jsem dělal celou já.;-)R^

  Příspěvek z 16. února ve 21:18.
  tdm v něm napsal:

  Bojím se, co se stane, když na stránkách ve článku to opravdu objednám. Raději jsem to nedělal.