Alíkovina

Podvrtnutí kotníku

vydáno

Na začátku září ve škole o tělesné výchově jsem utrpěl podvrtnutí hlezna neboli podvrtnutí kotníku.

Nemocnice, © Pralinka2

Stalo se to hned první tělocvik, kdy jsme se seznamovali s tím, co budeme přes rok dělat, a s bezpečnostním řádem. Tento úraz jsem utrpěl po vytrvalostním cvičení uprostřed hraní sálového fotbalu se spolužáky. Byla to ale nehoda a žádný z žáků můj úraz nezpůsobil.

Bolest se ale dostavila až asi po dvou až třech hodinách, kdy jsem stěží chodil, a proto mě paní bývalá mistrová (poznámka: Teď je učitelkou odborného výcviku u prváků a třeťáků.) odvezla autem domů, kde na mě čekala mamka, které o mém zranění volali ze školy.

Přibližně o pár hodin později jsem jel s mamkou do nemocnice na pohotovost, kde byla diagnóza potvrzena, dostal jsem obvaz a pak jsme jeli domů. Do nemocnice a z ní jsme jeli autobusem.

Následně jsem v domácím prostředí rehabilitoval čtvrtek, pátek, víkend a celý další týden. Přespříští pondělí už jsem byl schopen chůze a mohl jsem chodit do školy, ale zatím jsem nemohl sportovat.

Tak rychle se můj stav stabilizoval ovšem díky mamce, která mi můj kotník mazala a vázala mi obvaz.

Tímto slohem chci říct, že podvrtnutí kotníku není sice příjemný úraz, ale rozhodně se na to neumírá a v drtivé většině případů skončí bez trvalých následků.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (17)

Příspěvek z 27. září 2018 ve 20:21.
Alfa_Beta v něm napsala:

Rokio: moc děkuju, vypadá to dobře :)

Příspěvek z 27. září 2018 ve 20:06.
Rokio v něm napsal:

Alfa_Beta: To je mi líto. Přeji ti, aby s ním nebyly žádné komplikace.

Příspěvek z 27. září 2018 v 19:55.
Alfa_Beta v něm napsala:

Docela pěkný článek :)

Já jsem si podvrtla kotník před třemi týdny na adapťáku...:(