Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Podzim tak trochu jinak, aneb praštěné myšlenky jedné holky

  vydáno

  Máte rádi podzim?? Padání listí, sbírání kaštanů, šípků, žaludů a všeho co k podzimu neodmyslitelně patří?? Pokud ano, pokračujte ve čtení :-)

  Podzim, © Pralinka2

  Tak začneme něčím obecným...

  Podzim je období mezi létem a zimou. Zpravidla v mírném pásu se sklízí nejrůznější úroda, padá krásně zbarvené listí. Neoblíbená, avšak typická věc pro podzim je zkracování dnů. A s tím i depky, žejo holky. Když už jsme u těch depek, ochlazování a neustálý déšť na tom má taky podíl.

  Příjemnější věci jsou třeba pouštění draků, sběr ovoce a listí a následné vyrábění dekorací. Já si neumím představit podzim bez ozdoby dveří z listí, kaštanů, žaludů, šípků, jeřabin a všeho, co posbíráme. Úžasné dekorace se pak dají vytvořit i ze šišek. Samozřejmě každý rok musíme, jakožto správné holky, nakupovat již zmiňované dekorace. Svíčky, stojánky na svíčky, když přijde helloween, tak tématické blbosti. Známe to asi všichni, ne?

  Začíná přituhovat, musíme škrabat skla u aut, to značí jediné- zimu. Nemyslím toho herce, ale roční období. Sice začíná těsně před Vánoci, ale prosinec už prostě tak bereme. Advent, Vánoce, Silvestr, Nový rok a jedeme zas na novo. Ale o tom všem zase někdy příště. Doufám, že se ti můj, trochu trhlý, článek líbil a u příštího povídání Pa

  Kluci, omlouvám se, že to bylo spíš zaměřené na holkyO:-)

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 16. října 2017 ve 22:14.
  AnezkaB v něm napsala:

  Podzim moc ráda nemám. Mě přijde takový smutný. A nemám ráda, že je brzy tma. Barevné listí je pěkné a jeřabiny... Ale i tak bych nejraději na podzim lehla do pelechu a probrala se až na jaře. Helloween neslavíme. My držíme spíš Dušičky. Sice je nějaká tematická výzdoba na oknech škol a školek, ale neznám v okolí nikoho, kdo by ho slavil.
  Šípky máme sebrané, na čaj. Na ty na podzim chodíme. Ale jinak jaro je jaro:-)

  Příspěvek z 13. října 2017 ve 14:13.
  Fawes v něm napsal:

  Abych se opravila, místo toho něco nového mělo být něco jiného

  Příspěvek z 13. října 2017 ve 14:08.
  Fawes v něm napsal:

  dennisvet, smejky225 Všechny články jsou upravené a podle pravidel, tak jsem chtěla udělat něco nového. Svůj názor nikomu nevnucuji a byla bych nerada, kdyby to tak vyznělo ;-)