Alíkovina

Podzim - žádná nuda aneb patero tipů co dělat!

vydáno  •  Volný čas doma
Kdo se nudí nemá co dělat, protože je podzim a už opadává listí, tak pro něj mám pár tipů!Pro lenochy a pro kutily a dokonce i pro malé děti.

© Jiří Koťátko, MAFA

První - pro kutily: vyrábění  draka je tradiční podzimní kratochvílí v našich krajích. Udělej si sám dráčka jaký se ti zlíbí. Kromě složitých konstrukcí je možné použít docela jednoduchý návod. Draka vyrobíš třeba i z igelitu (do koše). Potřebuješ k tomu kromě igelitu ještě dva rovné klacky, izolepu a provázek na pouštění a ocas.

Druhá - pro ty co mají raději procházky nabízím sbírání kaštanů. Děti z nich nejraději dělají zvířátka, ale dá se to využít i tak, že to donesete do zoo, aby zvířátka měla co jíst.

Třetí - pro lenochy. Těm nabízím krásné ozdoby, které se dají udělat z pestrých listů. Padají ze stromů všude kolem nás. Nasbíráte co nejvíce listů a uděláte si z nic třeba havajský náhrdelník. Potřebujete na to pouze listy, nit a jehlu! Nezdá se to, ale vypadá to moc hezky a můžete to vyrobit i po své kamarády - třeba pro Alíka.

Čtvrtá - pro malé děti. Podzimní věnec si vyrobíte snadno. Potřebujete základ - ,holý´ věnec (k dostání bývá slaměný nebo polystyrenové), ze kterého maminka dělá ten adventní, barevné listy a nit. Vezmete si jeden list omotáte to okolo věnce a přivážete nití. Vypadá to moc hezky a uděláte mamince moc velkou radost!

Pátá - pro šikulky. Miniherbář z listů si vyrobíte velmi snadno. Posbírejte co nejzajímavější listy (různé tvary a barvy), potom je vylisujte a nalepte do velkého sešitu, který vám jistě maminka koupí. Budete mít radost, že máte ty nejkrásnější listy a budete je moct ukazat i svým kamarádům, kteří budou moc zvědaví a budou vás prosit ať jim je ukážete.

Já osobně nejraději sbírám kaštany a dávám je do zoologické zahrady a mají z toho radost. Moje sestra nejraději dělá věnec a miniherbář. Je jen na vás co si vyberete!!!

Vizitka autorky článku na Alíkovi - -žabka----

A tip od Alíka navíc - návody pro velmi zručné kutily najdete na stránkách Hobby.cz v článcích Postavte draka, který zaručeně poletí, Stavba draka - máme pro vás další dva návody. Stáhněte si je

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (11)

Příspěvek z 21. října 2008 v 17:21.
will-witch v něm napsal:

KAŠTÁNEK

Ahoj, jo kaštany jsou krásné ta hnědá a to teprve ti panáčci z jkaštanů parádní kaštanoví kozí příběh sem si udělala4

Příspěvek z 18. října 2008 v 15:52.
papoušek500 v něm napsal:

768910

Příspěvek z 18. října 2008 v 15:51.
papoušek500 v něm napsal:

6789101232411222019181723678910123241122201918