Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Podzimní dobrodružství

  vydáno  •  povídky

  Děti Lukáš, Marek a Aneta se domluvily, že o podzimních prázdninách půjdou prozkoumat starý opuštěný dům v děsivém lese.

  Osamělý dům v lese, © paul

  Když skončila škola, Lukáš, Marek a Aneta si domluvili sraz v 15 hodin před Markovým domem, jelikož je nejblíže u lesa.

  Vydali se do strašidelného lesa. Byl velmi děsivý a skoro nikdo tam nechodil. Děti se ale nevzdaly a šly dál až ke starému opuštěnému domu. Starý opuštěný dům měl na zdech spoustu pavučin. Jedno okno bylo zničené, a tak se domluvily, že jím prolezou.

  Když prolezly oknem, začaly se mnohem více bát. Slyšely podivné zvuky, vůbec nevěděly, kde jsou, protože tam byla velká tma. Aneta už chtěla jít pryč, ale kluci tam ještě chvíli chtěli zůstat. Podivné zvuky byly více a více hlasitější. I Marek už chtěl jít pryč, jen Lukáš ne. Domluvili se, že pár minut tam ještě pobydou. Samozřejmě že Markovi a Anetě se to nelíbilo, ale nechtěli se vzdát, když už tam šli. Naštěstí Lukáš si nosil baterku všude v kapse. Vzpomněl si na to až teď. Když to ostatním oznámil, už se tolik nebáli. Lukáš tedy rozsvítil baterku a konečně mohli pořádně prozkoumat starý opuštěný dům. Všude byly poházené obaly od kočičích granulí. Viděli tam také další věci pro kočky, třeba pelíšky. Jelikož Aneta byla milovníkem koček, chtěla zkoumat dům dál a dál. Vtom se objevilo světlo. Všichni úplně ztuhli a okamžitě chtěli jít pryč. Nevěděli, kudy se ven dostat. Dveře byly zamčené a klíče neviděli, rozbité okno bylo v nedohledu.

  Zjistili, že to světlo byla svíčka. Došlo jim, že svíčka se určitě nezapálila sama, takže někdo v domě musel být. „Kdo tu je!?“ zeptala se neznámá osoba. Děti velmi zpanikařily. „Áááá“ zakřičely děti. Slyšely nějaký dupot a byly si stoprocentně jisté, že chtějí z tohoto domu okamžitě odejít. Rychle našly zničené okno a prolezly jím ven. Lukáš běžel jako poslední a rychle se kouknul za sebe. Viděl, že neznámá osoba běží neustále za nimi. Lukáš to oznámil ostatním, takže běželi ještě rychleji. Aneta běžela jako první. Zakopla o kořen stromu a spadla. Všichni spadli také. Snažili se rychle zvednout, aby neznámé osobě utekli. Měli odřená kolena a nemohli se zvednout. Dostihla je neznámá osoba. Byla to stará paní.

  Nakonec se děti se starou paní seznámily. Paní byla moc milá. Dozvěděly se, že obaly od kočičích granulí tam byly proto, že paní měla několik koček. Paní s nimi došla domů a řekla rodičům, co děti udělaly. Rodiče se domluvili na trestu pro děti. Ty také té paní vysvětlily, proč vlezly do jejího domu. Nakonec vše dopadlo dobře a děti byly šťastně doma.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 11. listopadu ve 13:28.
  Klimili v něm napsala:

  Souhlasím s Marmoškou. Pohádka měla hodně divný konec, proč by paní na děti žalovala? Spíš by se s nimi domluvila sama, ne? Asi 3 tlapky

  Příspěvek z 11. listopadu v 9:13.
  Marmeláda_Marci v něm napsala:

  Taková nic moc pohádka, ale na holkukterebudeletos11 je to dobré. Čtyři tlapky. :-)

  Příspěvek z 11. listopadu v 9:07.
  NikiTkd3 v něm napsala:

  U mě kousek od domu byl strašidelný opuštěný dům ve strašidelném lese, prý nějaká stará opuštěná vila. Párkrát jsme se tam okolo s tátou byli podívat, ale dovnitř ne, prý si to tam oblíbilo pár bezdomovcůO:-)
  No a asi před rokem ji zbořili:-o, kvůli nějakému tunelu co pod ní teď staví;-D Bylo to hezké zvláštní místo, hlavně na podzim:-)