Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádka na vyjmenovaná slova po B

  vydáno  •  škola

  Tenhle článek píšu ne proto, že by to napadlo mě samotného, ale nedávno jsem něco takového viděl a docela se mi to líbilo. Tak jsem si řekl, že bych to mohl zkusit. Tak konec řečí a jdeme na to!

  Béčko z ypsilonů, © Koalík

  Tak, jestli někdo jste tak mladý, že neumíte vyjmenovaná slova po B, tak si je teď můžete přečíst. Jsou to: být, bydlit, obyvatel, byt, příbytek, nábytek, obyčej, bystrý, bylina, babyka... Jsou i taková slova, která se často neučí. A protože já jsem se je také neučil, tak vám je zde bohužel nenapíšu.

  Slova, která jsem před chvílí psal, budou zvýrazněna tučnými písmenky. A protože to má být pohádka a ne přednáška, tak rovnou začneme.

  Bylo nebylo jedno veliké království. A jako v skoro každém království v něm bydleli král, královna a docela malinká princezna. Princezna se jmenovala Nespalína. Bylo jí méně než deset let.

  Jenže na svůj věk měla veliký zlozvyk. Vždycky, když všichni obyvatelé odešli spát do svých příbytků, vylezla Nespalína z postele a běhala po celém království. Když už ji chůvy konečně dostaly zpátky do postýlky, vystlané všelijakými polštářky a peřinkami, začala Nespalína škemrat o pohádku. Chůvy jí vyhověly. Potom chtěla zase maminku a tatínka, že se bojí. Když konečně usnula (to bylo ve tři ráno), tak všichni, kteří se o ni starali, usnuli tam, kde byli.

  Ráno dostal tatínek nápad. Nespalína ještě spala. Tatínek řekl služebnictvu: „Vezměte ji a dejte ji nějakým lidem s malým příbytkem.“ Jak řekl, tak všichni udělali.

  Když se Nespaslína probudila, zjistila, že nespí ve své vystlané posteli, ale na lavici. Kolem ní nebyl drahý nábytek, jen obyčejný stůl a židle. Zvedla se a vyšla ven. Hned, jak se dotkla nohou dvorku, skočil po ní bystrý pes. Nespalína ho uviděla a včas utekla. Protože nebyl poblíž jiný úkryt než les, tak běžela, jak nejrychleji mohla, a schovala se v něm. Byla tak unavená, že hned usnula.

  Probudila se a zjistila, že leží vedle malin. Vyskočila a vyjekla, protože se popíchala. Měla velký hlad, tak si dala pár malin a vyšla se podívat na palouk, jestli tam nenajde nějaké byliny. Našla jenom bylinu, která chutnala divně. Asi to byla babyka. Pak si řekla, že by bylo dobré se vrátit domů. Přišla domů v potrhaných šatech. Omluvila se všem, kterým nějak ublížila. A protože se polepšila, všichni ji měli rádi.

  Tak vidíte, že ze všeho se dá polepšit. Doufám, že se vám moje vymyšlená pohádka líbila.

  Autor: (11 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  tomato v něm napsal:

  Díky moc:-)

  Příspěvek z 30. června 2019 v 15:23.
  číča800 v něm napsala:

  Celkem dobré, 4 tlapky

  Příspěvek z 30. června 2019 v 15:07.
  Amee v něm napsala:

  1+