Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádka o Alíkovi – Alík, Urmík a hroch Pepíček na olympiádě

  vydáno  •  pohádky o Alíkovi

  Jednoho dne se Alík a hroch Pepíček rozhodli, že pojedou na letní olympiádu, protože právě probíhala. Vzali s sebou i jejich kamaráda pomeraniana Urmánka.

  Alík, Urmík a hroch Pepíček na Olympiádě, © DžungaráčekChlupáček

  Let letadlem
  Cesta probíhala klidně. Hroch Pepíček většinu času (no dobře, tak celou cestu) prospal. A Alík a Urmánek byli na Alíkovi. „Tak na co se, Urmi, nejvíc těšíš?“ zeptal se Alík Urmánka. „Na atletiku. Já mám atletiku moc rád, vždycky chci jít přes stadion, když jdeme s paničkou na procházku. A co ty?“ „Já se asi nejvíc těším na plavání... “ V tom se hroch Pepíček probudil a přihlásil se také ke slovu. „Plavání? To já miluju! Víte co, já bych mohl dělat synchronizované plavání.“ „No to určitě, Pepíčku. Víš co? Radši spi,“ řekl Alík. „Jak myslíte,“ pravil a zase usnul.

  Ubytování
  „Tak a jsme tady. Tady je olympijská vesnice.“ Urmánek byl nadšený, že už jsou na místě. „Počkejte na mě, jdete moc rychle, kluci,“ řekl Pepíček, který sotva lezl. „No, chůze ani běh nejsou tvoje silná parketa...“ dobíral si ho Alík. „Já už půjdu spát,“ řekl Pepíček. „Už teď? Vždyť je 6 večer!“ Než to Alík stihl říct, Pepíček už usnul. A o den později byl zahajovací ceremoniál.

  Zahajovací ceremoniál
  Na zahajovacím ceremoniálu byla úžasná atmosféra. Naše parta už se samozřejmě těšila, až přijdou Češi. „Už jdou Češi! Češi do toho! Jóóó!“ fandil hroch Pepíček a silně dupal, až se celý stadion třásl. „Pepíčku, aspoň tak nedupej,“ pokáral ho Alík. „No dobrá. Aby ještě nepřišlo tsunami,“ odvětil hroch Pepíček. „Hele, teď jdou olympijští sportovci z Ruska. Z Ruska pochází můj tatínek,“ řekl Urmík. Pepíček, trochu uražený kvůli Alíkovi, na to odpověděl: „No, to je super.“ Dále na ceremoniálu vystoupili zpěváci a všichni si to moc užili. Už byl večer a všichni se chystali spát. A těšili se na další den, protože byly první sportovní události.

  2. den olympiády
  Kluci se ráno nasnídali granulek a hned se šli podívat na 1. sportovní událost – na synchronizované plavání. Hlavně Pepíček se moc těšil, protože chtěl taky vyzkoušet synchronizované plavání... „No teda, řeknu vám, to je super. Já vodu miluju.“ Pepíček byl ve svém živlu. „To my víme,“ řekl Urmánek, „ale já vodu moc nemusím. Stačí mi jen, abych si namočil tlapky.“ „To mně taky,“ přidal se Alík. „Je to krása,“ řekl Urmánek. „No jo, já si to chci taky vyzkoušet!“ žadonil Pepíček. „To je jen pro sportovce,“ snažil se ho trochu krotit Alík. Ale hroch Pepíček ho neposlechl, rozběhl se a skočil do vody. Všichni se lekli a křičeli: „Pomoc, hroch!“ Hroch Pepíček to ale nechápal: „Co je na tom divného? Já taky dělám synchronizované plavání! Zasloužím si medaili, ne?“ „Pepíčku, jestli takhle budeš pokračovat, už s námi nikam nepůjdeš a budeš se dívat v televizi,“ řekl Alík. „Tak promiňte. Já jsem jen myslel...“ „Pepíčku, Pepíčku.“ Po tomto incidentu šli všichni zpět do hotelu, odpočinout si.

  Potom šli Urmánek a Alík na atletiku a hrocha Pepíčka nechali za trest doma, aby se díval jen v televizi. „Tak, kdo si myslíš, že vyhraje?“ zeptal se Alík Urmánka. „Přece Usain Bolt, to je jasné.“ Urmánek v tom měl jasno. S paničkou taky běhal na zahradě. A panička mu vždy říká, že běhá jako Usain Bolt. Sportovci se připravovali na start. Když se ozval zvuk startovací pistole, oba pejsci sklopili uši. A všichni běžci běželi tak rychle. Bylo to těsné, ale v závodě na 100 metrů vyhrál Usain Bolt. „Já to věděl!“ řekl nadšeně Urmík a šel na dráhu. Dokonce se vyfotil s Usainem Boltem a dalšími běžci. Byl to hezký, první den.

  3. den olympiády
  Další den byl na programu tenis. To se Urmíkovi moc nelíbilo a vrčel. „Proč vrčíš?“ zeptal se ho Alík. „No, ten míček letí tak rychle,“ odpověděl Urmánek. „Proč nikdo nechce ten míček?“ zeptal se hroch Pepíček. „No, to je sport,“ odpověděl Alík. „Ty jsi nejchytřejší,“ řekl Pepíček. Souboj byl těsný. Vyhrál Novak Djokovic. „No to by paniččina kamarádka měla radost, ona tenis a Novaka miluje,“ řekl Urmánek. Den rychle utekl a všichni už se těšili na další den.

  4. den olympiády
  „Dneska bude fotbal, kluci. Ne, že tam Pepíčku, něco zas provedeš,“ řekl Alík. „Ale neboj se. Budu se snažit,“ sliboval hroch. „Hlavně, aby si tě nespletli s míčem, Urmi,“ žertoval Alík. „No a tebe taky. Já jsem koule chlupů,“ odpověděl Urmánek. A už začínal zápas. Hráli ti nejlepší – Brazilci a Španělé. Když dali Brazilci první gól, hroch Pepíček se zase neudržel, dupal a hlasitě všechny podporoval. Na fotbale bylo ale hodně rušno, skoro nikdo si toho nevšiml, jen pár pozorných účastníků si myslelo, že je zemětřesení. „Pepíčku, uklidni se,“ řekl rozzlobeně Alík. „Tak fandím, co je na tom špatného?“ „Ale dupat nemusíš,“ řekl klidně Alík. V tom se Urmánek podrbal. „Urmi, nemusíš všude roznášet blechy.“ Alík už toho měl dost. Urmánek se už pomalu chtěl s Alíkem hádat. „Dovol? Já a mít blechy!? To ty máš blechy. A roznášíš je po dětech na svém webu.“ V tom se přidal Pepíček: „Jó, fotbal. Tam se všichni hádají... Kdybyste se aspoň pozorně dívali. Vždyť je to zajímavé.“ „To říká ten pravý, co dupal...“ namítl Alík. Potom se konečně všichni 3 pozorně dívali a sledovali míč. Když někdo dal gól, Urmánek i Alík štěkali. Fotbal se klukům líbil nejvíce.

  Závěrečný ceremoniál
  Dny ubíhaly a ubíhaly. Kluci živě viděli například střelbu, gymnastiku, plážový volejbal, plavání a spoustu dalších sportů. Pomalu se blížil závěrečný den a závěrečný ceremoniál. Všichni byli smutní, že olympiáda končí, ale užili si ji. „No, tak už nám to končí,“ řekl posmutněle Urmík. „Ale byla to sranda, jak jsem byl akvabela.“ Hroch Pepíček neztrácel smysl pro humor. „No, udělal jsi nám pěknou ostudu,“ řekl Alík. „Náhodou jsem byl dobrej,“ věřil si Pepíček. Kluci si povídali až do doby, kdy přišli Češi. „Pepíčku, hlavně prosím nedupej,“ prosil Alík Pepíčka. „Neboj, jen trochu...“ „Ať tě to ani nenapadne!“ přerušil ho rozčileně Alík. „No dobře,“ uznal Pepíček. Potom si všichni zatančili na písničky kapel a zpěváků. Na olympiádu kluci ještě dodnes vzpomínají.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 25. srpna 2019 v 17:43.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Děkuji moc všem

  Příspěvek z 24. srpna 2019 ve 23:00.
  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  :-E

  Příspěvek z 24. srpna 2019 ve 22:11.
  kajaz v něm napsala:

  Pěkný příběh, dávám 5 tlapek R^.