Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádka o myšce

  vydáno  •  Pohádky
  Máte rádi pohádky? Nebo je přímo milujete? Pamatujte si, že nezáleží na věku. Pohádky může mít rád kdokoli.

  z filmu Jack a obři, © © 2013 Warner Bros. Entertainment. All rights reserved.

  Byla jednou jedna myška, byla hrozně líná a nechtěla si nasbírat zásoby na zimu, která už se kvapem blížila. Všichni zásoby sbírali, jenom myška ne. Šla si lehnout, po chvíli usnula a zdál se jí sen.

  Bylo léto a myška hledala ve špajzu něco k snědku a v tom uviděla na poličce sáček. Vzala ho. Byly v něm fazole, a tak myška přebírala a hledala, která fazole je největší. Tu největší našla, zasadila ji a zalila. Druhý den vykoukla z okna a uviděla obrovský stonek, který se tyčil až do nebe. Protože myška byla zvědavá, vylezla po stonku nahoru.

  Ocitla se před obrovským zámkem. Nevěděla, čí může být. Obešla ho tedy kolem dokola, ale nic nezjistila, tak ji napadlo, že se podívá klíčovou dírkou. Ještě než se stihla nasoukat do klíčové dírky, uslyšela myška dunivé kroky. Byl to obr, který šel z procházky domů. Myška rychle zalezla do klíčové dírky a čekala, co bude dál. Obr vsunul klíč do dírky, kde čekala myška a tím myšku odtlačil a myška spadla dolů.

  Rychle utíkala na stůl a vlezla do kostek cukru. Obr se mezitím posadil na židli a vařil si čaj. Ale myška nepočítala s tím, že obr si dává do čaje cukr. Obr nabral první lžičku, druhou lžičku a třetí i s myškou. Myška v hrníčku plavala a volala o pomoc. Když se v hrníčku voda uklidnila, myška se utíkala schovat do sýru. Ale obr si udělal svačinu. Rozřezal polovinu chleba, dal si tam šunku a ukrojil sýr i s myškou. Obr kousal, kousal, kousal, myška uhýbala, uhýbala, uhýbala, až ji obr snědl.

  Myška se držela všeho možného, aby obrovi nespadla do žaludku. Když se myška dostala až na jazyk, obr si zapálil dýmku. Myšce v hlavě bleskl nápad. Zacpala mu dírku, obr začal kašlat a myška vyskočila ven. Obr se hodně naštval a chtěl myšku chytit. Ale myška nasypala pepř na lžičku a pak na ni skočila a pepř se dostal obrovi přímo do očí. Myška utíkala ke skleničkám a tam se schovala. Ale jak obr šmátral po stole, shodil sklenici i s myškou. Jakmile se sklenice rozbila, myška vyskočila, utíkala ke dveřím a obr za ní.

  Myška rychle klouzala po fazoli dolů, ale obr pořád sledoval myšku, a tak myšce v hlavě bleskl další nápad. Jak se dostala na zem k domku, podpálila fazoli. Obr se zalekl ohně a pustil se. Padal přímo na myšku, ale v tom se myška probudila. Uviděla, že venku ještě není sníh, a tak se vydala rychle sbírat zásoby. A jak začala zima, myška byla připravená.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!