Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádka o staré bakterii

  vydáno  •  Povídky
  Pohádka o bakterii, která bydlí pod skříní. Jednoho dne se podívá ven a zjistí, že i venku je to hezké. Chce chodit ven častěji, ale to není možné, protože v domě nebydlí sama...

  Bakterie rodu Salmonella , © Profimedia.cz

  Byla jednou jedna stará bakterie, která bydlela pod skříní v obývacím pokoji jedné správné rodinky. Nebyla to nějak zlá nebo ošklivá bakterie. Byla taková mírná a tichá. Rodina o bakterii nevěděla. Kdyby o ní věděla, tak by se určitě rodina odstěhovala.

  Jednoho dne, když rodina odjela na víkend k babičce, se bakterie rozhodla podívat ven. Když vylezla, všimla si, že je v kuchyni nová trouba a že si rodinka koupila nové křeslo. Bakterie se podivila: "A jak to asi bude vypadat venku?" Podlehla pokušení a podívala se ven.

  Venku ji uchvátili krásně zbarvené jarní stromy. Byla z přírody tak unesená, že by venku nejraději zůstala. Najednou ji napadlo, že by mohla bydlet veku. Postavila by si domeček. Ale najednou ji napadlo, že by mohla trochu vyděsit rodinku, ta by odjela a bakterii by zůstal celý dům. Byla neděle večer a bakterie se připravila na akci.

  Když maminka vstoupila do obývacího pokoje, bakterie se na ni usmála a stoupla si před dveře.  Maminka si jí všimla: "JÉÉÉ, to je ale krásné, co? Co to je? No, je to hezké." Vzala bakterii a pak teprve zjistila, že je to bakterie. Maminka pustila bakterii z výšky 1,8 metru dolů na podlahu.

  Když se bakterie vzbudila, byla kolem ní celá rodinka. Nejmladší holčička řekla: "My si tě necháváme!" No a bakterie si teď nejspíše hraje s některým z dětí. I mamince se bakterie zalíbila. Omluvila se jí, že ji upustila na zem. Táta bakterii vybudoval pokojík, ve kterém bakterie ráda spí a je šťastná, že má rodinu.

  Upozornění: Toto byla bakterie hodná, ale vy, děti, si pořádně myjte ruce, ať žádnou tu malou nemáte na ručičkách.

  Autorka: (12 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  LucyBloom v něm napsala:

  Hezký

  Dostalo mě upozornění :D