Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádka pro malou sestřičku

  vydáno  •  Příroda · Počasí · Rodičům · Zima · Jaro · Předškolákům · Rodina · Léto · Podzim · Pohádky
  Jedno roční období se střídá za druhým. Mám malou sestřičku a občas se diví, proč to venku vypadá úplně jinak než dřív. Tak jí vyprávím...

  (ilustrační snímek), © Profimedia.cz

  V každé roční době mají děti chuť tvořit něco jiného. Jednotlivé měsíce inspirují k výrobě různých předmětů z papíru, kartonu nebo přírodních materiálů.

  Na jaře si děti udělají kytice z krepového papíru, koláže nebo zvířatka z plyšových drátků. V létě vystřihují tácky ve tvaru ovoce, vyrábějí lodičky, malují na kameny a skládají obrázky z mušliček.

  Na podzim mohou děti skládat postavičky z borových šišek a kaštanů. A v zimě si vyrobí vonné svíčky ze sušených květů či bambulky na čepice.

  Pohádky

  V části Domeček najdete na Alíkovi pohádkovou knížku, v které už jsou dvě desítky pohádek. Nechybí ani známá Pohádka o dvanácti měsíčkách.

  Nejdřív se objeví sněženky, pak petrklíč a už je zima pryč. Tráva už jde ze země ven, asi bude krásný den. To jaro přichází a zima od nás odchází. Léto přijde za chvíli, s ním mečíky a jiřinky.

  Pohádky pro AlíkaPodzim se pozná podle toho, že kvetou podzimní astry a podzimní chryzantémy. Na zimu je všechno bílé, dokonce i mé košile. Jedna kytka ještě kvete, sníh zatím nezmizel u nás v Dolní Lhotě...

  Rok je krásný a překvapivé je to, co se v něm děje. Když dovyprávím, sestřička už spí...

  Další informace a obrázky, u kterých si s mladšími sourozenci můžete vyprávět o ročních obdobích, najdete v části Domeček pod odkazem Kalendář. Hodně inspirace pro povídání o ročních obdobích najdete také ve fotogalerii v tomto článku. Jsou tam obrázky jara, léta, podzimu i zimy.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (18)

  Příspěvek z 25. října 2009 v 17:59.
  Brčko9 v něm napsal:

  Nadpis příspěvku

  Nudá... Sem mezi články občas zabloudí i takové kraviny... :P

  Příspěvek z 13. října 2009 ve 20:18.
  jaja_55 v něm napsal:

  Reakce na marczétkav:

  jasně111

  Příspěvek z 12. října 2009 v 19:32.
  Kastra v něm napsal:

  Pohádečka

  Líbý se mi je hezká ale na 10ti letou holku no newm 2