Alíkovina

Pohádka pro malou sestřičku

vydáno  •  Příroda · Počasí · Rodičům · Čtenáři píší Alíkoviny · Zima · Jaro · Předškolákům · Rodina · Léto · Podzim · Pohádky
Jedno roční období se střídá za druhým. Mám malou sestřičku a občas se diví, proč to venku vypadá úplně jinak než dřív. Tak jí vyprávím...

(ilustrační snímek), © Profimedia.cz

V každé roční době mají děti chuť tvořit něco jiného. Jednotlivé měsíce inspirují k výrobě různých předmětů z papíru, kartonu nebo přírodních materiálů.

Na jaře si děti udělají kytice z krepového papíru, koláže nebo zvířatka z plyšových drátků. V létě vystřihují tácky ve tvaru ovoce, vyrábějí lodičky, malují na kameny a skládají obrázky z mušliček.

Na podzim mohou děti skládat postavičky z borových šišek a kaštanů. A v zimě si vyrobí vonné svíčky ze sušených květů či bambulky na čepice.

Pohádky

V části Domeček najdete na Alíkovi pohádkovou knížku, v které už jsou dvě desítky pohádek. Nechybí ani známá Pohádka o dvanácti měsíčkách.

Nejdřív se objeví sněženky, pak petrklíč a už je zima pryč. Tráva už jde ze země ven, asi bude krásný den. To jaro přichází a zima od nás odchází. Léto přijde za chvíli, s ním mečíky a jiřinky.

Pohádky pro AlíkaPodzim se pozná podle toho, že kvetou podzimní astry a podzimní chryzantémy. Na zimu je všechno bílé, dokonce i mé košile. Jedna kytka ještě kvete, sníh zatím nezmizel u nás v Dolní Lhotě...

Rok je krásný a překvapivé je to, co se v něm děje. Když dovyprávím, sestřička už spí...

Další informace a obrázky, u kterých si s mladšími sourozenci můžete vyprávět o ročních obdobích, najdete v části Domeček pod odkazem Kalendář. Hodně inspirace pro povídání o ročních obdobích najdete také ve fotogalerii v tomto článku. Jsou tam obrázky jara, léta, podzimu i zimy.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (18)

Příspěvek z 25. října 2009 v 17:59.
Brčko9 v něm napsal:

Nadpis příspěvku

Nudá... Sem mezi články občas zabloudí i takové kraviny... :P

Příspěvek z 13. října 2009 ve 20:18.
jaja_55 v něm napsal:

Reakce na marczétkav:

jasně111

Příspěvek z 12. října 2009 v 19:32.
Kastra v něm napsal:

Pohádečka

Líbý se mi je hezká ale na 10ti letou holku no newm 2