Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Pohádkový školní výlet

  vydáno  •  Škola a poznání · Kultura · Filmy · Pohádky
  Ani časné ranní vstávání neodradilo školáky ze Sokolova od účasti na netradičním školním výletu. Časně ráno nastoupili do vlaku, aby místo do školních lavic usedli v kině Domu kultury v Ostrově. Co se dělo dál, to už vám prozradí přímo malí výletníci.

  42. dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově, říjen 2010, © Radkaa

  Vanesa: Ve středu 13. října nás paní učitelka vzala do Ostrova na pohádku v rámci Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana a na výstavu strašidel.

  Trochu jsme si prošli město a kolem půl deváté ráno jsme šli do Domu kultury. Chtěli jsme si prohlédnou výstavu hlavolamů, která každoročně festival provází, ale hlavolamy tentokrát na festival nedorazily. Byli jsme zklamaní, ale nasvačili jsme se tam.

  Danek: Po krátkém svačení a čekání, jsme zašli navštívit dětskou televizi, kde nás natáčeli. Někteří z nás si zahráli na moderátory, kteří vedou rozhovor se známou osobností.

  Reportérky dětské televize

  Radek: Po svačině a krátkém natáčení jsme se vydali do kina, kde jsme se potkali s Radkou Páleníkovou, která má na starosti dětský internet Alík.

  Gábina: V kině promítali pohádku Dešťová víla. Byl to hezký film, ale na zrovna takový, který se mi hodně líbí. Pohádku jsme po jejím skončení měli ohodnotit 1, 2, nebo 3, jako jsou známky ve škole. Film se mi sice líbil, ale neoznačila bych ho jako můj nejoblíbenější, proto jsem mu dala dvojku.

  V kostele Zvěstování Panny Marie si prohlédli Vítězslavy Klimtové - Pohádková země.

  Radek: Po pohádce jsme se i s Radkou Páleníkovou vydali na výstavu pohádkových bytostí Vítězslavy Klimtové. Velice mě tam zaujala čarodějnice, která byla ručně vyrobena.

  Z výstavy jsme pokračovali v cestě do cukrárny, kde si každý dal něco dobrého na zub.
  Nadešel čas a my se vydali na vlakové nádraží, kde jsme chvíli čekali na vlak, který nás odvezl domů.

  Gábina: Cesta zpátky nám ubíhala rychle, protože jsme si povídali o všem, co jsme na výletě zažili a viděli.

  Radek: Po příjezdu si nás rodiče odvedli domů. Jelikož mě výlet vyčerpal, tak jsem si doma lehl a usnul.

  Vanesa: Těším se na další výlet.

  Mari1: V říjnu jsem s dětmi vyrazila na Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana v Ostrově na Karlovarsku. Nebyla bych učitelka, pokud bych zážitky z výletu nevyužila i v hodině českého jazyka při slohu. Z prací žáků jsem vybrala a sestavila krátké vyprávění. Pokud vás vyprávění páťáků ze ZŠ Sokolov, Sokolovská 1507 zaujalo, můžete v příštím školním roce vyrazit na podobný výlet se svou paní učitelkou i vy.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Domečekv v něm napsal:

  Postrádám smysl?

  Příspěvek z 2. listopadu 2010 v 19:41.
  ra1 v něm napsal:

  dobre

  tam bich tela jet a do kina to bich se hrnula nevrhnuto pani ucitelce31618192122242526108124